Publicat 05 Apr 2007 | Reactualizat 06 Mai 2007 | Expiră 06 Mai 2007

Administrator baze de date

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- este absolvent de studii superioare de specialitate
- are cunostinte de baze de date MsSQL Server 2000/2005
- are cunostinte Windows 2000/2003, FoxPro, MS Office
- poseda cunostinte de limba engleza
- are capacitatea de a lucra cu termene stricte
- are abilitati de comunicare
- implicare, responsabilitate
Constituie avantaj:
- experienta in domeniu
- certificari (MPC, CCNA, MCSA, MCDBA)
- experienta in intretinerea sistemelor de inalta diponibilitate

Descrierea jobului

- adiminstrarea serverelor de baze de date
- asigurarea functionalitatii si disponibilitatii bazelor de date
- interventii asupra bazelor de date de la locatii
- monitorizarea accesului la bazele de date, identificarea si rezolvarea eventualelor probleme
- aplicarea/supravegherea politicilor de back-up/arhivare/restaurare la nivelul serverelor de baze de date
- realizarea de rapoarte diverse pentru diferite departamente
- importul/actualizarea informatiilor din bazele de date in functie de cerintele utilizatorului
- gestionarea accesului la aplicatii (utilizatori/grupuri/drepturi)
- coordonarea si participarea la proiectarea, elaborarea, implementarea si exploatarea de produse informatice in domeniul gospodaririi apelor la nivelul central si sucursale
- elaborarea procedurilor automate pentru lansarea in executie si exploatarea produselor-program elaborate

Administratia Nationala \"Apele Romane\" este autoritatea care are ca scop aplicarea strategiei in domeniul gospodaririi si valorificarii apelor, precum si gestionarea retelei nationale de masuratori hidrologice, hidrogeologice si de calitate a resurselor de apa ce apartin domeniului public.

Expirat
Administrator baze de date  -  Administratia Nationala Apele Romane