Publicat 11 Mar 2008 | Reactualizat 09 Apr 2008 | Expiră 11 Apr 2008

Administrator baze de date - Sistem ERP/ Financiar-Contabilitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Absolvent studii superioare profil economic
• Experienta minimum 2 ani in administrarea unui Sistem Informatic de Gestiune, preferabil ERP (Oracle sau SAP)
• Cunostinte de limba engleza si/ sau franceza – nive avansat
• Cunostinte PS: Windows, Office, Internet Explorer, SQL-avantaj
• Initiativa, foarte bune capacitati de comunicare, autonomie

Descrierea jobului

• Formularea nevoilor de business precum si a constrangerilor de performanta ce trebuie satisfacute intr-o solutie ERP
• Elaborarea diagnozei solutiilor si proceselor Sistemului Informatic de Gestiune in vederea garantarii bunei funcionalitati a acestuia
• Adaptarea solutiilor ERP-ului la cerintele specifice departamentuli Financiar-Contabil
• Identificarea problemelor de functionare a Sistemului Informatic de Gestiune si solutionarea lor (individual sau cu ajutorul consultantilor externi)
• Gestionarea implementarii noilor solutii si validarea lor
• Asigura suport si training utilizatorilor ERP-ului pe directia Financiar-Contabila
• Propune modalitati de imbunatatire a modului de functionare a procesului si/ sau sistemului adaptate noilor cerinte ale businessului companiei;

Descrierea companiei

Descoperă MICHELIN...

• O lume diversă: Istorie de peste 100 de ani; peste 130 000 de angajaţi dintre care 4.000 in Romania; creştere anuală a Cifrei de Afaceri de peste 10% n ultimii 3 ani; reprezentanţe comerciale n peste 170 de tari; productie anuala: 190,2 milioane de anvelope, 22,3 milioane de harti si ghiduri turistice.

• O lume pasionantă: Diversitatea profesiilor si a evolutiilor in cariera sunt garantate prin dinamica de grup pasionat de progres. Toate aceste presupun implicare si un puternic spirit de echipa.

• O mascotă celebră: Bibendum este un simbol absolut unic care ntruchipează esenţa spiritului vizionar Michelin. Calitatile sale au facut ca, n urma unui sondaj realizat de Financial Times n 2000, să fie votat drept Cel mai bun simbol al secolului.

Expirat
Administrator baze de date - Sistem ERP/ Financiar-Contabilitate  -  Michelin Romania