Publicat 03 Mai 2007 | Reactualizat 31 Mai 2007 | Expiră 02 Iun 2007

Administrator baze de date & Economist in cadrul Departamentului de Audit intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

1. Administrator baze de date
Cerintele postului
• studii superioare /medii de specialitate
• experienta minim 1 an
• cunostinte de baze de date relationale mediu/avansat, MsSql Server 2000/2005 constituie un avantaj
• cunostinte Windows 2000/2003
• cunostinte msoffice(acces,excel)
• capacitate de a analiza fluxurile din activitatea economica a companiei si modelele echivalente din ERP
• cunoasterea programelor de tip ERP constituie un avantaj
• orientare catre rezultate

2. Economist in cadrul Departamentului de Audit intern
• experienta in domeniu minim un an
• atestatul de expert contabil/auditor intern constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati
• administrarea servelor de baze de date SQL Server
• monitorizarea, verificarea si corectia datelor in ERP
• asigurarea functionalitatii si disponibilitatii bazelor de date
• monitorizarea accesului la bazele de date,identificarea si rezolvarea eventualelor probleme
• aplicarea politicilor de backup/arhivare/restaurarea la nivelul serverelor de baze de date
• realizarea de rapoarte diverse pentru diferite departamente
• importul/actualizarea informatiilor din bazele de date in functie de cerintele utilizatorilor
• gestionarea accesului la aplicatii(utilizatori/grupuri/drepturi)
• up-grade la versiuni noi
• optimizari ale fluxului current de date

conform fisei postului

Pentru ambele posturi:
Se ofera :
- Pachet salarial atractiv
- Posibilitatea construirii unei cariere pe termen lung
- Mediu de lucru profesional

Descrierea companiei

SC AGRICOVER SA

cu sediul in Buzau str. Aurel Vlaicu nr.2

Obiect de activitate:
• achizitie / desfacere cereale si seminte oleaginoase;
• producere si comercializare seminte cereale;

Candidatii interesati sunt invitati sa transmita un CV si o Scrisoare de Intentie pana la data de 31.05.2007, la sediul societatii, fax 0238 710 278; e-mail: rotaru.luminita@agricover.ro

Expirat
Administrator baze de date & Economist in cadrul Departamentului de Audit intern  -  AGRICOVER

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles