Publicat 07 Mar 2006 | Reactualizat 02 Apr 2006 | Expiră 07 Apr 2006

Administrator baza de date ERP

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare absolvite;
- Experienta relevanta in domeniude minim 3 ani in administrarea si mentenanta de baza de date ERP - Charisma reprezinta un aavantaj;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Notiuni de bza de contabilitate;
- Cunoaterea sistemelor de operare, baze de date: MS SQL, MS Access, FoxPro, devize - de preferat programul DevPlan, Primavera, MS Project, AutoCad, Crystal Reports.

Descrierea jobului

- Supervizarea functionarii softurilor ERP: Charisma Enterprise, Primavera si DevPlan
- Organizarea si mentenanta bazelor de date
- Asigurarea suportului tehnic pentru utilizatori
- Asigura:
actualizarea ERP-urilor;
instruirea si testarea cunostiintelor utilizatorilor interni;
suportul ethnic pentru buna functionare a acestor ERP;
mentenanata bazei de date;
instalarea softurilor necesare unei bune functionari a ERP-urilor;
sistemele de codificare ale materialelor si sistematizarea bazelor de date de materiale, utilaje (materiale, obiecte de inventar, mijloace fixe, etc);
creea za si asigura fucntionarea rapoartelor specifice fiecarui departament (SQL si Crystal Reports).

Externalizarea departamentelor suport: Resurse Umane, IT, Contabilitate, Juridic si Administrativ.

Expirat
Administrator baza de date ERP  -  Risc-Management Grup SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles