Publicat 10 Mai 2019 | Reactualizat 22 Mai 2019 | Expiră 09 Iun 2019

Administrative assistant

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Office / Back-office / Secretariat, Administrativ / Logistica, Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

Cerinte:
- experienta de minim 3 ani, in special in activitatile financiar-contabile;
- cunostinte de operare documente primare, cu utilizarea informatiilor contabile si a legislatiei in domeniu (utilizare cu usurinta a conturilor contabile);
- cunostinte de operare PC MS Office, Word, Excel, internet
- bune abilitati de comunicare atat scrisa cat si verbala;
- bune abilitati de organizare si planificare a activitatilor repartizate;
- lucru in echipa
- Răbdare si atentie la detalii

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- oferirea de sprijin administrativ pentru buna functionare a biroului;
- intocmirea diferitelor rapoarte la solicitarea managementului societatii;
- abilitati in desfasurarea activitatilor contabile si intocmirea evidentei contabile generale;
- intocmirea documentelor de banca si casa, evidenta financiara (introducerea de facturi furnizori, extrase bancare, deconturi si evidenta registrului de casa in softul companiei)
- plati catre furnizori, analiza si solutionarea soldurilor atat pentru furnizori cat si pentru clienti
- menținerea unui sistem de evidență a facturilor, extraselor bancare, contractelor, etc
- introducerea facturilor emise in softul companiei – evidenta si indosarierea lor
- gestionarea relatiilor cu autoritatile de mediu in vederea raportarii lunare a cantitatilor de deseuri rezultate din importurile de marfa;
- pastreaza confidentialitatea anumitor informatii din interiorul societatii

Beneficii:

- Salariu atractiv
- Tichete de masa
-Lucru intr-o echipa tanara, placuta si suportiva
- Oportunitate de dezvoltare personala si profesionala

Eurodiet este un program de managment al greutății, dezvoltat clinic, supravegheat profesional și medical, folosit de către spitale de stat în mai multe țări europene. Acesta a fost implementat cu succes in cadrul unei mari varietăți de pacienți cu boli legate de obezitate, incluzând diabetul zaharat, sindrom metabolic, hiperlcolesterolemie, hipertensiune arterială, precum și boli cardiovasculare. În cadrul Eurodiet, peste 6000 de doctori din peste 27 de țări se luptă împotriva epidemiei de obezitate, prin participarea continuă la conferințe medicale, evenimente științifice și efectuarea de studii clinice.

Ne axăm pe o metoda în 4 faze, primele 2 faze cu foarte puține calorii (VLCD) care presupune un consum optim de proteine și restricția carbohidraților simpli, iar ultimele 2 faze reintroducând treptat anumite alimente și continuând pierderea în greutate până la atingerea unui stil de nutriție sănătos, bazat pe dieta mediteraneană.

Metoda Eurodiet este prevăzută cu o gamă largă de produse alimentare selectate conform celor mai înalte standarde ale sistemului de Cercetare și Dezvoltare Proteică, cu scopul de a se potrivi cerințelor energetice ale pacienților noștri, dar și preferințelor de gust, în toate cele 4 faze diferite de pierdere în greutate.

Ne străduim să menținem serviciile noastre la cel mai înalt nivel, și suntem conștienți de faptul că modificarea comportamentală este esențială pentru a menține rezultatele de scădere în greutate. Toți pacienții noștri sunt constant supravegheați în exclusivitate de către un medic calificat, educat pentru a practica metoda Eurodiet.

Administrative assistant  -  EURODIET MED