Administrare sisteme informatice

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare sau an terminal. Profil tehnic, informatic–calculatoare, informatica-economica, cibernetica
Cunoasterea limbii engleze: vorbit mediu, citit avansat, scris mediu, IT eng
Abilitati programare scripturi administrare: basic
Administrare baze de date MSSQL: basic
MS Office Word, Excel, Access: MEDIU – Power Query reprezinta un plus
Cunoasterea principiilor Business Analysis: basic

Calitati personale:
Atitudine pozitivă
Orientare către client
Lucrul în echipă
Simt de răspundere
Comunicare si relationare
Creativitate si inovatie
Dezvoltare continuă
Orientare către actiune
Gestionarea proiectelor

Permis de conducere cat.B reprezinta un plus

Descrierea jobului

  • Sa mentina in stare de functionare aplicatiile de business care intra in aria sa de expertiza
  • Sa asigure protectia datelor stocate si manipulate prin intermediul aplicatiilor
  • Sa ofere suport utilizatorilor aplicatiilor, atat verbal pe probleme specifice cat si prin traininguri periodice pe module si verificarea insusirii de catre acestia a modalitatilor corecte de operare pe fluxuri de lucru
  • Preluare de incidente semnalate referitoare la aplicatii, si rezolvarea acestora in ordinea prioritatilor
  • Escaladarea problemelor care ii depasesc competentele la consultanti, furnizori in ordinea prioritatilor si folosind procedurile agreate
  • Dezvoltare rapoarte periodice management operational - stocuri, vanzari, achizitii
  • Prelucrarea fisierelor de import pentru nomenclatoare, diverse actualizari solicitate de business sau stabilite periodic de politica de update al aplicatiei de business
  • Asigură o comunicare eficientă cu toate departamentele firmei.
  • Impartaseste din cunostintele ei colegilor de departament si participa activ la toate proiectele derulate
  • Păstrează secretul profesional (nume de utilizatori, parole de acces sau alte elemente care pot duce la accesarea de către persoane neautorizate a resurselor clasificate)
  • Păstrează confidenţialitatea datelor şi informaţiilor la care are acces

Pachet salarial avantajos, decontare combustibil

In decursul a peste 10 ani de activitate, societatea noastra a dezvoltat doua principale obiecte de activitate :

Garnituri etansare autoadezive, debitare si adezivare elemente de izolatii EPDM si PUR, ambalaje polistiren/polipropilena pentru industria auto si alte industrii
Productie, imbuteliere si distributie de apa plata si carbogazoasa, in diferite formate, inclusiv umplere si distributie bidoane de 19L + intretinere dozatoare apa.

Orientarea catre clienti prin satisfacerea cerintelor acestora, buna colaborare si comunicarea in interiorul firmei, mentinerea si imbunatirea continua a calitatii produselor sunt principiile ce stau la baza functionarii societatii.

Respectul si atentia pe care le acordam clientilor ne-au permis sa ne dezvoltam si sa ne impunem produsele pe piata interna si internationala.

Publicat 30 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 30 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos