Publicat 12 Mar 2007 | Reactualizat 11 Apr 2007 | Expiră 12 Apr 2007

Actuar

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru asigurarea continua a serviciilor de calitate cu care si-a obisnuit clientii, compania cauta un Actuar cu experienta in domeniu, capabil sa ofere, cu profesionalism, solutii inovatoare si dinamice, cu valoare adaugata activitatii derulate de firma.Candidatul ideal trebuie sa intruneasca urmatoarele conditii:

• Experienta relevanta (minimum 2-3 ani intr-o companie de asigurari de viata).
• Experienta in multinationala similara reprezinta un avantaj
• Absolvirea unui masterat in domeniul actuariatului reprezinta un avantaj
• Istoric de rezultate masurabile, inclusiv posibilitatea de a primi referinte
• Limba engleza – nivel mediu
• Putere de munca, buna comunicare

Descrierea jobului

• calcul al provizionului tehnic, al fondurilor de garantare,
• prezentarea tabelelor de mortalitate/morbiditate, precum şi a datelor/tabelelor statistice utilizate n calculul provizionului tehnic,
• analiza gradului de adecvare a capitalului,
• realizarea de raportari specifice solicitate de organismele de supraveghere, etc.

Companie multinationala ,membra a unui important grup international,prezenta pe piata din Romania din 1995.
Se ofera :
• Pachet salarial motivant
• Mediu de lucru dinamic
• Posibilitatea de a avansa in cariera rapid in functie de rezultate

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Actuar  -  CONFIDENTIAL