ACHIZITOR- SENIOR & JUNIOR BUYER

CONFIDENTIAL
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta de minim 2 ani pe un post similar
Absolvent de studii superioare (studiile economice constituie avantaj)
Buna stapanire a tehnicilor de negociere,, spirit analitic dezvoltat
Familiarizat cu termeni contractuali comerciali si vamali
Aptitudini de planificare, organizare si control, abilitati de comunicare
Orientare catre respectarea regulilor si a procedurilor
Atentie la detalii, capacitate de analiza, sinteza si decizie rapida
Cunostinte utilizare MS Ofice (Word, Excel nivel mediu spre evoluat)
Limba engleza nivel avansat (vorbit /scris)

Descrierea jobului

Gestionarea grupelor de marfuri / furnizori alocati (selectare gama produse, negiociere termeni contractuali, contractare)
Urmareste executia contractului (introduce / trimite comenzile catre furnizori / urmareste intreg procesul pana la receptia marfii in depozit / urmarire/confirmare plati furnizori)
Analiza si anticipare trenduri/directii de dezvoltare piata
Intocmire rapoarte si urmarire coeficienti de performanta
Managementul stocului
Asigurarea documentatiei si informatiilor legate de portofoliul de produse gestionat si transmiterea acestora catre contabilitate/marketing/vanzari.
Colaboreaza cu managerul superior pentru imbunatatirea proceselor de aprovizionare si logistica

Pachet salarial motivant
Perspective de promovare
Mediu de lucru placut si profesionist
Publicat 21 aug. 2021 Reactualizat 18 sept. 2021 Expiră 20 sept. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos