Achizitor cu experienta

CONFIDENTIAL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 6000 - 7000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Poti face parte din echipa noastra daca ai experienta de minim 2 ani pe o functie asemanatoare.
Esti cu un pas in fata celorlalti daca ai experienta in achizitia de produse electrice, electronice, termice, decoratiuni interioare si mobilier.

- Cunostinte in utilizarea unui sistem ERP (constituie avantaj);
- Cunoștințe MS Office Excel
- Abilitați de negociere, sinteza, prezentare si propunere selecție furnizori si condiții contractuale;
- Excelente abilitați de comunicare si relationare;
- Capacitate de analiza, sinteza si decizie, bun organizator.

Descrierea jobului

- Identifica si selecteaza furnizorii astfel incat acestia sa indeplineasca criteriile de pret, calitate si data de livrare stabilite de companie;
- Colaborează cu departamentele din cadrul companiei participând la definirea specificațiilor pentru materialele si/sau serviciile ce fac obiectul contractelor de achiziții încheiate cu furnizorii;
- Negociază cu furnizorii preturile de achizitie, incheie contractele cu acestia;
- Mentine si dezvolta relatia de colaborare cu furnizorii;
- Elaboreaza propuneri de imbunatatire a procedurilor de achizitii in scopul reducerii costurilor.

Ce iti oferim?
– instruire specifica departamentului;
– pachet salarial corespunzator performantelor si bonusuri de performanta;
- tichete de masa;
– mediu de lucru placut, in cadrul unei echipe tinere.

Una din cele mai cunoscute societăți din Prahova, care activează în domeniul comercializării unei game foarte largi de produse ce cuprinde materiale sanitare, centrale termice, feronerie, electrice, metalo-chimice, gresie, faianță și materiale de construcții.
Publicat 31 ian. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos