Achizitor / Buyer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

De 16 ani construim împreună o companie de succes în proiectarea și producția echipamentelor de ambalat pentru industria alimentară, ne bucurăm de fiecare realizare pe care o înregistrăm și avem încredere în viitorul nostru.
Dacă ai mai lucrat în domeniul achizițiilor sau aprovizionării și ai cunoștințe tehnice, vino să faci parte din echipa noastră.

Descrierea jobului

Cerințe:
-Persoană tehnică (cu sau fără studii de specialitate);
-Cunoştinţe de operare PC și de utilizare ale pachetului Microsoft Office;
-Orientare către rezultat și capacitate de rezolvare a problemelor apărute;
-Abilități bune de organizare;
-Capacitate bună de comunicare și spirit de echipă.

Responsabilități:
- Determinarea corectă a specificațiilor bunurilor și serviciilor care vor fi achiziționate,colaborând cu departamentele interne și furnizorii;
- Efectuarea și analizarea comenzilor;
- Solicitarea și analizarea ofertelor de preț și propunerea soluțiilor privind achizițiile;
- Negocierea condițiilor comerciale cu furnizorii (prețurile și termenele de livrare);
- Ținerea evidenței confirmărilor de comandă și a livrărilor acestora de către furnizori până la intrarea mărfurilor în depozitul companiei;
- Respectarea prevederilor privind calitatea, cantitatea, termenele și valoarea produselor livrate.

Beneficii:
-Tichete de masa
-Transport asigurat;
- Prime de sarbatori
-Primă de concediu de odihnă sau decontarea concediului;
-Abonament de servicii medicale;
-Programe și cursuri de dezvoltare personală și profesională.

Ulma Packaging România a fost înfiinţată în anul 2006 în Apahida, județul Cluj. Este o companie specializată în proiectarea și producția echipamentelor de ambalat și servicii, aparținând Grupului ULMA din nordul Spaniei, prezent în 50 de țări: USA, Canada, Mexic, Panamá, Ecuador, Columbia, Aregentina, Brazilia, Belgia, Olanda, Germania, Turcia, Emiratele Arabe Unite, Africa de Sud etc.
Dacă la începuturi societatea avea dezvoltată doar o secție de montaj, în 2009 a deschis o secție de confecții metalice, iar în 2012 a adăugat o secție de prelucrări mecanice.
De-a lungul anilor ULMA Packaging România a devenit un proiect solid și stabil, care garantează siguranța angajaților săi și care păstrează cu fidelitate principiile fundamentale ale inovației, ale dezvoltării profesionale și ale muncii în echipă.

Publicat 29 apr. 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos