Accounts Payable Team Leader

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

We are looking for a Accounts Payable Team Leader with English to join our client. Our client is one of the leading companies in the tobacco industry worldwide.

Experience Required:
  • Finance and accounting experience;
  • People management experience;
  • Highly organized and deadline oriented.

Technical / Functional / Leadership Skills Required:
  • Ability to understand the platforms and analyse reports, identify issues and challenges within reports functionalities and data;
  • Be able to deliver on agreed Key Performance Indicators and implement corrective actions plans;
  • Be able to assess risks and be aware of these, if not able to complete target on time;
  • Proficiency in English;
  • Very customer oriented, able to manage and drive calls/ meetings/ initiatives with different stakeholders at different levels.

Descrierea jobului

• Responsible for a team (5-8 members);
• Conduct performance evaluation for team members and review against performance objectives setup;
• Develop and coach the high potential members;
• Involve in the recruitment of new employees, taking care of the new starters, introducing them to the team and their tasks/role, responsible for the onboarding process;
• Establish and maintain a good working relationship with key contacts in end markets;
• Work with the team to identify and implement process improvements that will improve the overall efficiency of the Accounts Payable Process and/or improve the control environment.

151021GG

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 25 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 15.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Publicat 15 oct. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos