Publicat 29 Mai 2008 | Reactualizat 27 Iun 2008 | Expiră 29 Iun 2008

Accounting Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare economice;
- contabil autorizat cu drept de semnatura bilant;
- talent organizatoric;
- abilitati de lucru in echipa;
- capacitate de analiza, sinteza, previziune si planificare (cu viziune economica de perspectiva);
- experienta minim 3 ani de contabilitate si 3 ani ca sef departament financiar-contabil.

Descrierea jobului

- Coordoneaza intreaga activitate a departamentului contabil.
- Raspunde de realizarea la timp a inchiderilor fiscale si a raportarilor periodice cerute de stat.
- Concepe circuitul documentelor primare si urmareste respectarea lui.
- Controleaza riguros corectitudinea si legalitatea documentelor intocmite in firma.
- Se informeaza permanent si informeaza conducerea, precum si pe colegii interesati, de modificarile ce apar in legislatia fiscala.
- Participa la toate controalele Administratiilor Financiare, Garzii Financiare si raspunde in fata acestora de corectitudinea raportarilor facute.
- Supervizeaza inchiderea lunara contabila, descarcarea de gestiune, constituirea si descarcarea provizioanelor, calculul si constituirea impozitului pe profit, verificarea decontului de TVA.
- Urmareste rambursarea TVA.
- se subordoneaza Directorului Financiar;
- are in subordine salariatii din cadrul departamentului finaciar-contabil si resurse-umane.

Clientul nostru, o companie multinationala de origine franceza, ocupa un loc important intre companiile de top din domeniul reciclarii comercializarii metalelor feroase si neferoase.

We are Hudson, a dynamic recruitment and HR consulting firm that has been created from the de-merger of TMP Worldwide. As part of the Hudson Highland Group Inc., we are among the global top five recruitment and executive search firms, with revenues approaching $1 billion across 30 countries
Please send your applications, in full confidence, to Hudson as follows: *
E-mail: laura.ionescu@hudson.ro
Strada Aviator Vasile Fuica nr.25, Sector 1, Bucuresti
* E-mailed applications are preferred

Expirat
Accounting Manager  -  Hudson Romania