Publicat 30 Mai 2008 | Reactualizat 29 Iun 2008 | Expiră 30 Iun 2008

Accountant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Descrierea jobului

Descrierea postului:

• Asigura respectarea legislatiei fiscale si contabile;
• Asigura inregistrarea corecta in contabilitate a documentelor financiar-contabile;
• Intocmeste situatiile contabile lunare;
• Raspunde de intocmirea si predarea raportarilor periodice cerute de autoritatile romane la termenele stabilite de lege;
• Realizeaza rapoartele cerute de catre management;
• Reprezinta compania in relatia cu autoritatile fiscale;
• Intocmeste balanta de verificare, declaratiile de TVA, bilantul, calculul impozitului pe profit etc.
• Asigura analiza operaţională şi iniţierea de proiecte ce vizează mbunătăţirea proceselor interne.

Cerinte:

• Absolvent(a) de studii superioare economice superioare;
• Experienta relevanta in contabilitate de minim 2 ani;
• Cunostinte medii limba engleza, inclusiv limbaj de specialitate;
• Cunostinte bune de legislatie fiscala si financiar-contabila;
• Cunostiinte bune de Excel si experienta in utilizarea unui program contabil
• Capacitati foarte bune de organizare;
• Persoana dinamica, responsabila, comunicativa.

Beneficii :

• Posibilitatea integrarii si dezvoltarii profesionale in echipa Financiar-Contabila a unei companii multinationale de prestigiu.
• Pachet salarial atractiv corelat cu performanta.

Founded in 1970 in London, Saatchi & Saatchi activates now in more than 95 countries through more 152 offices, having Procter & Gamble, Toyota, Sony as international clients.
Saatchi&Saatchi quickly transformed itself from a publicity agency to an ideas agency. Our inspirational dream is to be revered as the hothouse for world changing ideas that create sustainable growth for our clients.

Saatchi&Saatchi Romania has been founded in 1990, succeeding to be the first international agency that entered Romanian market.
Saatchi&Saatchi Romania Group holds 5 companies: Saatchi&Saatchi, Saatchi&Saatchi X, Pantone Studions, Zenith Media and Cable Direct, with more than 130 employees.

Expirat
Accountant  -  Saatchi&Saatchi SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles