Accountant / Senior Accountant

Manpower - 6 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4500 - 7000 RON
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
  • Studii de specialitate (Contabilitate, Finante);
  • Engleza – Nivel Avansat;
  • Excel – Nivel Mediu-Avansat;
  • Minim 3 ani experienta;
  • Cunostinta Fiscalitate + TVA.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Responsabil pentru revizuirea și pregătirea tuturor documentelor contabile primare în conformitate cu reglementările locale de conformitate;
  • Responsabil pentru înregistrarea corectă a tuturor înregistrărilor jurnalului și a documentelor contabile în registrul general pentru clienții alocați (amortizări, plăți anticipate, reevaluări);
  • Responsabil pentru intocmirea corecta a bilantului si situatiilor de profit si pierdere si a diverselor alte declaratii si rapoarte contabile solicitate de client;
  • Intocmirea declaratiilor fiscale lunare la termenele indicate;
  • Revizuirea și verificarea acurateții bonurilor de jurnal, a evidențelor de salarizare, a registrelor de vânzări și achiziții;
  • Reprezinta clientul pentru controale de rambursare a TVA si controale de audit;
  • Asigură pregătire la locul de muncă, asistență, revizuire și coordonare a activității contabililor și contabililor juniori de care este responsabil
Beneficii:
  • Salariul motivant;
  • Asigurare medicala;
  • Activitate remote.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 16 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022