Publicat 05 Sep 2008 | Expiră 06 Oct 2008

Account Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Minim 2 ani de experienta in vanzari ( experienta in marketing e un plus)
- Experienta in B2B account management
- Limba engleza- nivel mediu
- Abilitati manageriale
- Capacitate de organizare, planificare si negociere
- Persoana responsabila si proactiva
- Cunostinte de operare calculator (Word, Excel, Outlook);
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare;
- Orientare catre client si catre rezultate
- Abilitati de lucru in echipa si buna organizare a propriei activitati;
- Onestitate, integritate, loialitate.

Descrierea jobului

- Coordonarea proiectelor alocate
- Pregatirea ofertelor si participarea la negocierea contractelor cu clientii;
- Propune strategii si planuri pentru cresterea portofoliului de clienti;
- Intocmirea de rapoarte statistice referitoare la clientii existenti si cei potentiali ai companiei;
- Comunicarea nevoilor si cerintelor clientului in interiorul organizatiei;
- Organizeaza si se asigura ca implementarea proiectelor se realizeaza conform specificatiilor clientilor;
- Monitorizeaza activitatea interna a proiectelor in derulare;
- Propune solutii pentru respectarea si imbunatatirea normelor impuse de clienti in derularea contractelor existente/ viitoare;
- Este in permanenta legatura cu clientul pentru a se asigura de inalta calitate si corectitudinea serviciului oferit acestuia cat si pentru a dezvolta colaborarea existenta prin furnizarea de noi servicii.

Beneficii:

posibilitati mari de dezvoltare profesionale si personale
- mediu de lucru profesional in cadrul unei companii multinationale
- pachet atractiv – (program flexibil, salariu, tichete de masa, decont transport, telefon de serviciu, bonusuri in functie de performanta)

Companie multinationala apartinand SR TELEPERFORMANCE INTERNATIONAL GROUP, cea mai mare companie mondiala de outsourcing, care opereaza in 41 de tari de pe toate continentele, in 51 de limbi straine si dispune de 268 centre de contact. Teleperformance activeaza in domeniul call centerelor, avand in portofoliu clienti din domeniul furnizorilor de telefonie mobila, banci de prestigiu ce activeaza pe piata locala si internationala, companii de asigurari, hoteluri si diverse companii mari care apeleaza la serviciile de Customer Care, Telesales, Debt Collections, Cross&Up Selling, Technical Support etc.

Expirat
Account Manager  -  SC S 800 Customer Service Provider SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles