Publicat 03 Sep 2008 | Reactualizat 02 Oct 2008 | Expiră 04 Oct 2008

Account Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in domeniul vanzarilor directe B2B;
Experienta in vanzarea de produse/servicii in domeniile IT&C reprezinta un avantaj;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;
Capacitatea de a dezvolta si mentine relatii durabile si bazate pe incredere cu partenerii de business;
Bune abilitati de prezentare si negociere

Descrierea jobului

Prospectarea pietei in segmentul si industria alocate in vederea identificarii potentialilor clienti;
Stabilirea intalnirilor cu potentiali clienti in vederea prezentarii solutiilor potrivite
Analiza, intelegerea si identificarea nevoilor clientilor din segmentul alocat;
Ofertarea catre clienti a celor mai potrivite solutii, in concordanta cu nevoile acestora;
Indeplinirea planului de vanzari
Gestionarea potrofoliului de clienti alocati;
Asimilarea informatiilor tehnice despre produsele din portofoliu;
Analiza pietei, a tendintelor aceteia si a activitatilor intreprinse de competitori;
Intocmirea si transmiterea periodica a rapoartelor de activitate.

Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica
Mediu de lucru motivant
Posibilitate de perfectionare prin cursuri interne si externe
Se ofera salariu fix si comision, masina de servici, telefon.

Descrierea companiei

Dealer XEROX, computere, birotica, diverse

Expirat
Account Manager  -  VICO SERVICE R.X. SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles