Publicat 12 Iun 2019 | Reactualizat 26 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

ACCOUNT MANAGER with FRENCH

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

ACCOUNT MANAGER cu experienta in WinArhi

Cautam Account Manager, adica un om de client service, organizat, care are cunostinte bune de limba franceza, este orientat spre client si rezultat.

Clientul nostru, TermoExpress, este o companie care se ocupa de producerea si comercializarea de usi si ferestre din Aluminiu si PVC si are acum deschisa o pozitie noua:

Account Manager – Administreaza portofolii de clientii firme de constructii si montaj din Franta, Elvetia si Belgia. Se mai ocupa de proiectarea usilor si ferestrelor in WinArhi.

Care vor fi atributiile tale:

  • Vei mentine contactul cu clientii actuali vorbitori de limba franceza prin email si telefonic;
  • Vei identifica potentialii clienti firme de constructii si montaj din tari precum Franta, Belgia si Elvetia, cu scopul de a promova si vinde produsele companiei;
  • Vei afla necesitatilor clientilor cheie, vei propunerea solutii si vei cere feedback;
  • Vei transmite ofertele de pret catre clienti si vei mentine discutii cu ei in vederea obtinerii comenzii;
  • Vei negocia si vei incheia contracte cu clientii/ potentialii clienti;
  • Te vei ocupa de elaborarea si lansarea comenzilor interne catre departamentul de productie si te vei ocupa de proiectarea usilor si ferestrelor in WinArhi;
  • Vei avea grija sa fie respectate conditiilor comerciale, agreate conform contractelor in derulare, pentru clientii de care raspunzi;
  • Vei pregati rapoartelor de activitate conform cerintelor comunicate de Managerul General.

Descrierea jobului

Acest job ti se potriveste daca:

  • Ai cunostinte de limba franceza, atat la nivel vorbit cat si scris;
  • Ai experienta in domeniul tamplariei in aluminiu;
  • Cunosti foarte bine programul de proiectare WinArhi;
  • Esti specializat in vanzarea consultativa catre clienti mari, dezvoltatori in domeniul constructiilor;
  • Esti o persoana care comunica usor cu ceilalti, se adapteaza si poate sa convinga usor;
  • Esti o persoana energica, orientata spre rezultate;
  • Ai cunostinte tehnice si esti updatat la ultimele tehnologii din domeniul constructiilor si al productiei;
  • Esti preocupat sa construiesti si sa dezvolti relatii puternice cu clientii;
  • Ai valori personale solide de onestitate, integritate;
Ce detalii din profilul tau sunt relevante
  • Capacitatea de organizare autonoma a activitatii si identificarea facila a potentialilor clienti valorosi;
  • Orientare spre indeplinirea obiectivelor; respectarea termenelor limita;
  • Capacitatea de adaptare si asimilare rapida de informatii noi;
  • Abilitati excelente de negociere si planificare;
  • Comunicare excelenta scrisa si orala in limba franceza si competente de operare PC;

Beneficii:
  • Salariu motivant corelat cu rezultatele obtinute;
  • Bonuri de masa;
  • Transport asigurat;
  • Un mediu de lucru placut si colectiv pozitiv.

Daca simti ca rezonezi cu cele de mai sus si iti doresti sa ai o cariera in care sa evoluezi rapid, prin suportul oferit de catre cei mai buni profesionisti, NU STA DELOC PE GANDURI.
AFLA DINTR-UN INTERVIU CU NOI DACA ESTE SI PENTRU TINE MOMENTUL OPORTUN PENTRU A FACE O SCHIMBARE PROFESIONALA !

Pentru detalii suplimentare despre compania angajatoare, puteti vizita si site-ul public al acesteia: https://www.termoexpress.com/

Descrierea companiei

INSPIRE HUMAN RESOURCES SRL

Sediul central: CLUJ-NAPOCA, str. Taietura Turcului nr. 47

www.inspirehr.ro

T: [+4] 0264 271220

F: [+4] 0264 597070

email contact: office@inspirehr.ro

Expirat
ACCOUNT MANAGER with FRENCH  -  INSPIRE HUMAN RESOURCES SRL