Account Manager Vanzari IT - B2B / B2C (junior/senior)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 10000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea persoanelor dornice de dezvoltare personal si lucru intr-o echipa IT, capabile sa isi gestioneze eficient si corect timpul si activitatea si sa ne ajute in mentinerea si cresterea portofoliului de clienti.

- Capacitatea de a intelege si organiza procesele de vanzare;
- Persoana organizata, capabila sa se impuna, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare puternica spre rezultat si termene, abilitati de comunicare si negociere;
- Seriozitate, perseverenta, responsabilitate;

Se considera avantaje:
- Cunostinte IT sau experienta in domeniul IT
- Cunoasterea pietei produselor hardware IT si a particularitatilor ei;
- Experienta in vanzari IT
- Cunostinte specifice produselor si solutiilor IT
- Recomandari de la un loc de munca anterior pe un post similar,

Descrierea jobului

- prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti in segmentul de business
- atragerea de noi clienti
- mentinerea legaturii si fidelizarea clientilor existenti
- identificarea nevoilor clientilor si oferirea de consiliere
- gestionarea intregului flux de vanzare: ofertare, negociere, vanzare
- urmarirea pietei si a ofertelor concurentei propunand strategii si noi modalitati de abordare
- adaptare si flexibilitate in cadrul unei echipe de vanzari.

Beneficii :
- Procent negociabil din contractele semnate .
- Lucru intr-o echipa tanara si dinamica
- Salariul fix plus bonusuri in functie de performante

Prezent pe piata de IT din 1997, Interlink are misiunea de a satisface nevoile cat mai multor clienti in materie de echipamente IT. Orientati permanent spre satisfactia clientilor Interlink, punem accent pe seriozitate, corectitudine si calitatea produselor, ne dezvoltam continuu si cautam persoane perfectioniste care vor sa se alature unei firme in continua expansiune.

Activand intr-un domeniu in continua crestere a cererii de echipamente IT, la Interlink am dezvoltat o serie de servicii stabile si rapide, am extins si diversificat stocurile, comercializam echipamente IT second hand, noi si refurbished, am devenit importatori directi ai produselor comercializate, a crescut numarul angajatilor si incetul cu incetul am ajuns la ceea ce noi numim "Garantia Calitatii".

Suntem permanent focalizati spre cerintele tot mai exigente ale clientilor, reusind sa multumim peste 99% din clientii Interlink , avand anual un portofoliu de peste 10.000 de clienti care apeleaza la serviciile si produsele companiei. Dovada succesului fiind pozitia Interlink din ultimii ani - liderii din Bucuresti pentru it-ul second hand si refurbished, si in top 3 la nivel national .

In prezent, la Interlink, lientii pot gasi peste 500 de produse in stocul Interlink din categoriile: - Calculatoare Second Hand - Monitoare Second Hand - Laptopuri Second Hand - Servere Second Hand - Monitoare LCD Second Hand - Imprimante Laser Second Hand - Echipamente de retea SH - Componente Second Hand.

Noi credem ca succesul Interlink este strans legat de profesionalismul, motivatia si sentimentul de apartenenta a oamenilor care lucreaza aici. Promovam dezvoltarea profesionala si canalizarea energiei personale in vederea atingerii obiectivelor si construirii unei relatii durabile cu clientii nostri, bazata pe incredere si calitatea serviciilor. La Interlink incurajam o abordare cuprinzatoare a diversitatii, in scopul de a crea un mediu de lucru stimulant si inovator.

Te-am facut curios? Te asteptam sa ne cunoastem!

Publicat 28 iun. 2022 Reactualizat 26 iul. 2022 Expiră 28 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos