Account Manager | Sisteme de Filtrare a Apei

ROMSTAL IMEX - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne dorim colegi deschiși pentru postul de Agent Vânzări pe teren.
Ești în căutarea unui job care să îți deschidă noi uși spre dezvoltarea profesională?

Acest job ti se potriveste daca:
  • ai interes pentru domeniul instalatiilor pentru constructii;
  • ai experiență profesională de aproximativ 2 ani;
  • ai experienta in domeniul vânzărilor de echipamente pentru purificarea apei - filtre de uz casnic
    pentru purificarea apei;
  • detii cunoștințe, abilități și instrumente moderne de vânzare;
  • consideri ca ai bune abilitati de comunicare, negociere si esti o persoana organizata in modul de lucru
  • esti pasionat si dispus la activitate de teren (este nevoie de permis categoria B);
  • abilități de a efectua prezentări de produse la un nivel înalt;
  • disponibilitatea de a frecventa călătorii de afaceri;
  • cunoaștinte de bază a limbii engleze.
Atunci ai ajuns în locul potrivit!

Descrierea jobului

Rolul Jobului: Mentinerea parteneriatelor cu clientii business din portofoliu si dezvoltarea parteneriatelor noi, in vederea vanzarii produselor din gamele pentru purificarea apei - filtre de uz casnic pentru purificarea apei.
  • Lucrul cu un client - consultare, procesare comenzi și vânzare de echipamente;
  • Planificarea lucrărilor, acțiuni, raport, analiză;
  • Cunoașterea și gestionarea documentelor, raportare;
  • Încheierea contractelor de aprovizionare și controlul conformității partenerilor cu termenii acordului;
  • Căutare activă pentru clienți în toate sursele posibile;
  • Întreținerea și dezvoltarea bazei de clienți;
  • Comerț cu ridicata și cu amănuntul (filtru de apă) în România, Ungaria și Bulgaria;
  • Crearea buletinelor de analiză a apei și a fișierelor clientului;
  • Interpretarea buletinelor de analiză a apei;
  • Implementarea unei soluții tehnice pentru curățare în conformitate cu standardul propus;
  • Trimiterea soluției tehnice propuse către instalatorul regional.
La Romstal te-ar putea interesa in plus urmatoarele beneficii:
  • Program de lucru L-V: 09:00-18:00;
  • Perspectivele de dezvoltare a carierei;
  • Înregistrare oficială conform TC din România;
  • Venitul de probă constă din salariu, apoi salariu +% din vânzări;
  • Masina de serviciu, tableta, telefon;
  • Bonusurile pentru performanta in vanzari;
  • Beneficiile extrasalariale: tichete de masa (20 lei/tichet), prime si cadouri de sarbatori,
  • evenimente si cadouri pentru copii, evenimente pentru angajati etc;
  • Vei participa la multe traininguri tehnice si de vanzari;
  • Ai posibilitati de dezvoltare a carierei.
Te asteptam la noi in echipa. Trimite CV-ul cat mai repede!

Romstal s-a dezvoltat in anul 1994 ca o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-electrice, sanitare, ceramice si servicii la standarde inalte de calitate.
Cu extindere in 6 tari din Europa, Romstal este compania care creste standardul de viata al clientilor sai prin produsele si serviciile pe care le ofera. Mai multe despre noi afli pe: www.romstalgroup.com
Suntem orientati spre rezultate si punem pret pe dezvoltare profesionala a oamenilor din companie. Daca impartasesti si apreciezi aceleasi valori, vino alaturi de noi!
Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 14 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos