Publicat 21 Oct 2008 | Reactualizat 18 Nov 2008 | Expiră 21 Nov 2008

Account Manager pentru BICAU (Banca de Informatii in Constructii, Arhitectura si Urbanism)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Account Manager pentru BICAU
Banca de Informatii in Constructii, Arhitectura si Urbanism www.bicau.ro Activitatile specifice includ: - vanzarea serviciilor de promovare specializate (pentru produse industriale) catre companiile din domeniu:producatori, importatori si distribuitori de materiale de constructii
- vanzarea unor servicii specifice pentru baze de date profesionale catre companiile din domeniu
- vanzarea de servicii de publicitate neconventionala avand suport on-line (internet)
Responsabilitatile viitorului Account Manager sunt: - contactarea firmelor din portofoliu
- conformarea de oferte si negocierea cu firmele potential clienti BICAU
- asigurarea consultantei pentru firmele client BICAU
- actualizarea datelor de firma (referitoare la datele de contact, contract, plati etc.)
- urmarirea si gestionarea platilor pentru firmele client BICAU
- mentinerea unor relatii de colaborare apropiate cu firmele client BICAU, pe tot parcursul anului contractual
- participarea la evenimente din domeniu: targuri si expozitii, cat si la alte evenimente organizate de BICAU

Descrierea jobului

Experienta relevanta in vanzari (preferabil de publicitate/media sau materiale de constructii)
Preferabil studii tehnice si/sau marketing
Abilitati de comunicare si negociere
Orientare catre obtinerea de rezultate concrete, responsabilitate
Permis de conducere
Operare PC, cunoasterea pachetului Office, navigare Internet
Referintele de la locurile de munca anterioare reprezinta un avantaj
Se ofera: Salariu motivant plus recompense pe masura realizarilor
Lucru intr-o echipa tanara si motivata
Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern, cu posibilitati de avansare pe scara ierarhica

BICAU (Banca de Informatii in Constructii, Arhitectura si Urbanism) www.bicau.ro
Cea mai mare baza de date profesionale in constructii, arhitectura si urbanism, conceputa asa cum si-o doresc specialistii: arhitectii, inginerii constructori, instalatorii, antreprenorii.

Expirat
Account Manager pentru BICAU (Banca de Informatii in Constructii, Arhitectura si Urbanism)  -  ARBORE VERDE SRL