Publicat 22 Oct 2008 | Expiră 22 Nov 2008

Account Manager in Brasov Branch

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

·University Degree in business administration or economics
·Previous banking experience of at least 1 year in a similar position
·Deep understanding of the Romanian financial market
·Knowledge of selling techniques and financial analysis
·Client orientated and team working abilities
·Good organizational and communication skills
·Very good knowledge of English language

Descrierea jobului

·Sell integrated solutions to large Romanian and international companies and manage the growth of their accounts
·Develop and consolidate strong relationship with existing clients
·Structuring loans and project financing
·Preparing credit documentation (including credit analysis)
·Analyze trends on specific industry segments and develop/execute appropriate sales strategy
·Prepare reports and forecasts

Volksbank Romania, detinuta de Volksbank International (subsidiara a Osterreichische Volksbanken – Aktiengessellschaft -OVAG)), a devenit operationala pe data de 8 mai 2000. In buna traditie a bancii austriece pe care o reprezinta, Volksbank Romania si-a indreptat inca de la inceput atentia spre nevoile si interesele persoanelor fizice si intreprinderilor mici si mijlocii oferind produse si servicii de calitate.
“Increderea ne uneste” – sloganul grupului – reflecta parteneriatul pe care se bazeaza banca noastra in relatia cu clientii

Expirat
Account Manager in Brasov Branch  -  VOLKSBANK ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles