Account Manager - Hunter

Manpower - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Manpower recruteaza Account Manager - Hunter pentru clientul sau, o companie cu o vasta experienta in livrarea serviciilor și produselor pentru iluminat pe piata din Romania.

Cerinte:
  • Experienta relevanta in vanzari (B2B);
  • Experienta in vanzari de afaceri în domeniul iluminatului, electricitatii sau tehnologiei reprezinta un avantaj;
  • Capacitate de a gestiona mai multe proiecte in acelasi timp, acordand o atentie sporita detaliilor;
  • Abilitati solide de gestionare a conturilor si de construire a relatiilor;
  • Cunoasterea pachetului Office este o necesitate precum si cunoasterea altor softuri din domeniul iluminatului (DIALux);
  • Vorbitor de limba engleza avansat, limba germana reprezentand un avantaj;
  • Experiența tehnica (electronică, inginerie) reprezinta un avantaj;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitatea de a calatori in strainatate.

Descrierea jobului

  • Mentine si imbunatateste relatiile cu clientii existenti, intrand în contact cu directorii de afaceri si partile cheie interesate in realizarea proiectelor;
  • Relationeaza cu clientii și cu echipele interne interfunctionale pentru a asigura livrarea la timp si cu succes a solutiilor noastre in conformitate cu nevoile clientilor;
  • Gestioneaza proiectele intr-o maniera care sa depaseasca asteptarile clientilor nostri si se asigura ca activitatea respecta procedurile companiei și ale clientilor;
  • Supravegheaza planificarea, implementarea și urmarirea unui proiect specific prin incadrarea in termene si livrabilele specificate;
  • Se asigura ca procedurile de implementare sunt respectate indeaproape si consiliaza managementul de proiect cu privire la intarzierile si depasirile aparute daca este cazul, initiind si punand in aplicare actiuni corective;
  • Analizeaza problemele tehnice impreuna cu echipa de la fata locului și cu departamentul tehnic;
  • Pregateaste rapoarte si participa in mod regulat la sedintele de progres;
  • Revizuieste și aproba rapoartele privind evolutia lucrarilor;
Beneficii:
  • Pachet salarial motivant;
  • Sistem de bonusare in functie de performanta;
  • Mobil, laptop, masina;
  • Mediu de lucru dinamic si flexibil cu oportunitati de crestere.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos