Publicat 10 Sep 2008 | Reactualizat 08 Oct 2008 | Expiră 11 Oct 2008

Account Manager, Bucuresti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti o persoana:
- dinamica, perseverenta, deschisa la nou, cu initiativa;
- orientata spre client, un bun co-echipier;
- cu bune abilitati de comunicare, negociere, prezentare?

Atunci alatura-te echipei Dial Telecom in rolul de Account Manager.

CERINTE:
- Experienta specifica postului;
- Cunostinte specifice domeniului telecom – avantaj;
- Cunostinte de limba engleza; cunostinte PC;
- Gandire analitica, orientare spre rezultate;
- Persoana organizata, perseverenta;
- Persoana deschisa la nou, cu initiativa;
- Persoana orientata spre client, capabila sa identifice rapid nevoile clientului;
- Bune abilitati de comunicare, de prezentare si de negociere;
- Capabil de a lucra sub presiune, respectarea termenelor limita.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- Identificarea si semnarea de noi clienti/contracte prin mijloace specifice activitatii de vanzare
directa;
- Realizarea activitatilor specifice de management de portofoliu, inclusiv de generare de noi lead-
uri/prospecti din relatia cu clientii existenti in portofoliu, precum si de vanzare suplimentara de produse in portofoliu;
- Activitati administrative specifice departamentului Sales.

In cei 7 ani de activitate Dial Telecom a reusit sa se impuna pe piata, devenind operatorul alternativ preferat pentru Servicii Integrate de Comunicatii Electronice (telefonie fixa, acces Internet, transmisii de date si colocare servere), adresate in exclusivitate companiilor. Acest lucru a fost posibil prin integrarea sub numele Dial Telecom a unei preocupari permanente pentru satisfactia clientilor, alaturi de tehnologii stabile si performante.

Toate serviciile sunt furnizate sub conceptul “one-stop-shopping” respectiv in sistem “la cheie”, scutind clientii de problemele si birocratia inerente in tarile in care infrastructura este uneori deficitara.

Succesul de care se bucura DialTelecom se datoreaza in primul rand angajatilor, care constituie o echipa tanara, inalt calificata, formata din profesionisti, dornici de implicare in solutionarea cu promtitudine a necesitatilor clientilor.

Dial Telecom - Tehnologie cu fata umana

Expirat
Account Manager, Bucuresti  -  DIAL TELECOM