Account Manager Brasov / Sibiu

CEGEDIM RX SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte:

- Studii superioare;
- Experienta minima 1-2 ani in domeniu vanzarilor reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea pietei pharma constituie un avantaj;
- Cunostinte hardware/software, MS Office;
- Motivatie si puternica orientare catre client;
- Capacitatea de a rezolva probleme;
- Abilitati de vanzare si putere de convingere;
- Abilitati avansate de comunicare si de negociere;
- Spirit organizat si capacitate de planificare a timpului si a activitatilor;
- Rigurozitare, integritate, proactivitate si initiativa.

Descrierea jobului

Responsibilitati:

- Pune in aplicare strategia comerciala comunicata de management;
- Are in responsabilitate un portofoliu de clienti si este responsabil de mentinerea relatiei contractuale cu acestia;
- Ofera suport permanent clientilor sai si gestioneaza toate operatiunile comerciale cu ei;
- Este responsabil de realizarea targetului de vanzari fixat de directorul comercial;
- Identifica noi potentiali clienti avand ca responsabilitate cresterea market share –ului in zona geografica alocata;
- Pregateste si negociaza ofertele si contractele atat pentru clientii existenti cat si pentru potentiali;
- Monitorizează procesul de facturare conform contractului și plata serviciilor de catre clienti;
- Identifica noi oportunitati de crestere a veniturilor pentru fiecare client existent, prin propunerea de noi servicii si/sau produse;
- Mentine o relatie apropiata cu clientii, acordandu-le suport ori de cate ori este nevoie, cu scopul de a creste nivelul de satisfactie al acestora;
- Preia cererile de dezvoltare a aplicatiei de la clienti, le transmite echipelor responsabile si monitorizeaza implementarea lor;
- Asigura trainingul noilor clienti si suportul pentru implementarea aplicatiilor Cegedim;
- Ofera consultanta si suport tehnic clientilor, in cazul in care apar disfunctionalitati;
- Participa la evenimente comerciale dedicate clientilor si promoveaza produsele si serviciile Cegedim;
- Isi planifica activitatea si vizitele zilnice la client si raporteaza catre management.

Cegedim is a global technology and services company specialized in the healthcare field, supplying specialized services and personalized software and databases.

At global level, Cegedim employs more than 4,900 people in 11 countries.

In Romania, Cegedim is one of the most important market leader, supplying the healthcare industry with information and services for both pharmaceuticals companies and healthcare professionals, through its 2 companies:

-Cegedim Customer Information: strategic data and market insights about drug sales, promotion and prescription are the company`s core offering to the healthcare industry for more than 20 years, being and important provider with comprises solutions specifically designed for pharmaceutical companies.

-Cegedim Rx: provides to physicians and pharmacists information management software and database integration services. Is one of the leading software providers for medical doctors and pharmacists in Romania and recently has expanded into the medical insurance field.

Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 27 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos