Publicat 04 Sep 2008 | Reactualizat 03 Oct 2008 | Expiră 05 Oct 2008

account executive

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana energica, cu atitudine si personalitate, ambitioasa, serioasa, cu aptitudini de negociere si capabila sa vanda creatie si sa lucreze in echipa.

Descrierea jobului

Gestionarea eficienta si dezvoltarea conturilor existente:
gestionarea optima a resurselor agentiei;
Intocmirea de previziuni la fiecare inceput de an impreuna cu fiecare client si intocmirea realizarii previziunilor
estimarea pentru client a timpului necesar (impreuna cu oamenii implicati in proiect) pentru realizarea lucrarii cerute;
conceperea cost estimate-urilor (impreuna cu celelalte departamente)
Obtinerea aprobarii pe estimarea de cost
urmarirea respectarii timpului de creatie si a calitatii proiectelor in conformitate cu brief-urile si estimarile de cost
urmarirea ,contorizarea si facturarea modificarilor solicitate de catre clienti
Evidenta stricta a tuturor documentelor implicate intr-o lucrare.
urmarirea efectuarii platilor de la clienti in termenele stabilite
Respectarea workflow-lui stabilit
Incheierea contractelor si a anexelor aferente pentru fiecare lucrare
status report pe fiecare client la sfarsit de saptamana
conceperea prezentarilor pt. clienti (alaturi de echipa), printarea si indosarierea acestora
sustinerea prezentarilor in fata clientilor
mentinerea unei legaturi permanente intre agentie si client ( tel., fax, mail)
intocmirea brief-urilor de creatie
intocmirea tuturor comenzilor interne catre creatie
verificarea tuturor lucrarilor inainte de a pleca spre client
mentinerea unei relatii permanente cu furnizorii si clientii
informare si cercetare permanenta a pietii
obtinerea informatiilor necesare conceperii prezentarii clientului
realizarea de studii de piata prin diverse tehnici
alcatuirea unei baze de date cu clienti
coordonarea organizarii casting-urilor si photoshooting-urilor
propunere / selectare locatii pentru evenimente/sedinte foto

Companie infiintata in anul 2005, axata pe servicii de creatie, in special packaging design.

Expirat
account executive  -  AMPRODESIGN

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles