Publicat 27 Mar 2008 | Reactualizat 25 Apr 2008 | Expiră 27 Apr 2008

Account Executive

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare (marketing, management, comunicare PR);
Abilitati de comunicare / negociere / relationare / gandire analitica;
Experienta de minim 2 ani in publicitate / marketing / PR (constituie avantaj experienta intr-o pozitie similara);
Atentie distributiva, concentrare, respect pentru termene limita, reguli si proceduri;
Cunostinte de marketing, negociere, publicitate;
Atitudine pozitiva, creativitate, onestitate, initiativa, dinamism, tenacitate, seriozitate;
Disponibiliate la deplasari;
Capacitate de munca in echipa ca membru activ si adaptare la schimbare;
Experienta in operare PC : Microsoft Office, Internet Explorer, Email;
Orientare spre construirea unei cariere;
Capacitate de analiza, planificare si urmarire a finalizarii unei sarcini profesionale;
Fluenta in limba engleza;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti (desfasoara activitate comerciala activa in aproximativ 2/3 din timpul de lucru, axata pe contactul direct cu piata si clientii, avind ca scop principal obtinerea de contracte si comenzi);
Prospectarea pietei pentru identificarea de noi clienti;
Pregatirea intalnirilor cu clientii;
Promovarea imaginii si a serviciilor firmei catre clientii actuali si potentiali;
Administrarea si coordonarea relatiei dintre agentie si clienti;
Coordonarea tuturor activitatilor cerute de un client (prezentare, ofertare, negociere, urmarire contracte, urmarirea incasarii banilor);
Realizarea rapoartelor saptamanale de activitate;
Colaborare si suport pentru celelalte departamente ale firmei.

Studio de Productii Film si Reclame TV, Agentie Media - Comunicare.

www.shockvideoproductions.ro

Expirat
Account Executive  -  Shock Video Productions