Publicat 21 Mai 2007 | Reactualizat 19 Iun 2007 | Expiră 21 Iun 2007

Account Executive - Productie Publicitara

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare sau medii
- minimum experienta – posibilitatea de a invata la locul de munca prin cursuri, traininguri interactive
- limba engleza
- cunostinte PC
- bun organizator, comunicativ, capabil la efort intelectual
- operativ in rezolvarea problemelor
- disponibilitate la program flexibil si deplasari
- abilitati de gestionare a proiectelor
- abilitati de prezentare si negociere
- flexibilitate si adaptabilitate, implicare, orientare catre rezultate si performanta

Descrierea jobului

- participa la prospectarea pietei in vederea cunoasterii necesarului de consum si perspectivele in viitorul apropiat
- prezinta clientilor oferte pentru desfacerea produselor realizate
- face in permanenta publicitate la produsele realizate, propune intocmirea de albume si prospecte, participa la targuri si expozitii, cu care ocazie tatoneaza piata
- urmareste redactarea, tiparirea si distribuirea prospectelor si reclamelor pentru publicitate in vederea promovarii produselor realizate de societate
- urmareste si citeste toate revistele de specialitate in vederea creerii unui dosar cu informatii despre potetialii clienti sau cei existenti
- informeaza agentii de vanzari despre orice informatie nou aparuta despre portofoliul acestora de clienti
- studiaza piata stabilind produsele pentru care exista cerere, fiabilitate garantata, evolutia preturilor
- monitorizeaza planificarea lucrarilor in timp si a termenelor limita pentru a-si putea face o imagine clara in fiecare moment de posibilitatea de realizare existenta pentru noile comenzi
- cunoaste in fiecare moment starea tehnica si posibilitatile de executie a acelorasi produse ale altor furnizori, sesizand situatia preventiv, pentru a nu pierde pietele de desfacere si clientii
- sa mentina o relatie buna cu clientii deja contactati sau cu cei care au continuitate in comenzi si periodic sa se informeze despre realizarile

Tandem Consulting este o firmă de consultanţă HR care trăieste în epoca e-business.
Într-un mediu de afaceri aflat într-o continuă schimbare, noi oferim abordări inteligente pentru rezolvarea problemelor în domeniul resurselor umane. Suntem în afaceri cu oameni şi dorim să fim partenerii celor care vor să-şi îmbunătăţească performanţa. Noi credem că aceştia sunt cei ce fac cu adevărat diferenţa între companiile bune şi cele extraordinare.
Misiunea noastră este de a identifica şi de a pune în valoare potenţialul uman. Sprijinim astfel organizaţiile să-şi valorifice principala lor resursă - oamenii, pe care îi ajutăm sa fie mai eficienţi şi să se adapteze schimbărilor punându-le în echilibru competenţele cu obiectivele.
Suntem o companie dinamică, flexibilă şi creativă. Competenţele noastre acoperă întreaga gamă a resurselor umane, iar spiritul nostru întreprinzător ne permite să le fructificăm.
Acţionăm pentru atingerea obiectivelor clienţilor noştri, cu care lucrăm în tandem. Atitudinea de parteneriat ne caracterizează atât în relaţia cu angajatorii, cât şi cu cei aflaţi în căutarea unei configuraţii profesionale în ascensiune.

Expirat
Account Executive - Productie Publicitara  -  Tandem Consulting