Publicat 23 Mai 2006 | Reactualizat 18 Iun 2006 | Expiră 23 Iun 2006

Account Executive - Networking

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Experienta in vanzari min. 1 an
-Absolvent studii superioare tehnice
-Cunostinte solide in domeniul IT&C (hardware, networking)
-Experienta in realizarea/sustinerea de prezentari
-Cunoasterea, din punct de vedere al argumentelor de vanzare, a produselor si solutiilor Cisco (certificare tehnica sau de vanzari Cisco constituie un avantaj)
-Buna cunoastere a limbii engleza
-Abilitati exceptionale de comunicare si organizare, spirit de echipa
-Carnet de conducere cat. B

Descrierea jobului

- Dezvoltarea si design-ul solutiilor de infrastructura, bazate pe produse networking (Cisco)
-Promovarea solutiilor/produselor IT&C ale companiei
-Coordonarea tuturor activitatilor cerute de un cont / client (prezentare, ofertare, negociere, urmarire contract);
-Prezentari business de produs/solutie la client sau evenimente;
-Intocmirea documentatiei pentru elaborarea ofertei
-Dezvoltarea, gestionarea si fidelizarea portofoliului de clienti
-Identificarea oportunitatilor pe piata IT&C

Casa de solutii CRESCENDO dezvolta, integreaza si implementeaza solutii IT&C care optimizeaza si simplifica gestionarea informatiei de afaceri. Clientul gaseste in CRESCENDO o sursa unica de competente, care ii economiseste timpul si eforturile si ii garanteaza o rata ridicata de recuperare a investitiei.

Expirat
Account Executive - Networking  -  CRESCENDO INTERNATIONAL