Publicat 16 Iun 2006 | Reactualizat 18 Iun 2006 | Expiră 17 Iul 2006

Account Executive (Client Services)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cauti tot timpul solutii pentru a duce lucrurile la bun sfarsit
Esti responsabil, organizat, matur
Stabilesti si mentii cu usurinta relatii cu oamenii
Esti pasionat de publicitate si ii cunosti regulile de baza
Ai coordonat proiecte relativ complexe (preferabil)

Descrierea jobului

Descrierea postului:

Asiguri relatiile curente cu clientii din portofoliul care ti-a fost desemnat
Contribui la definirea campaniilor de comunicare ale clientilor tai
Esti manager de proiect pentru fiecare campanie, fiind responsabil de ducerea ei la bun sfarsit, conform standardelor publicitatii
Colaborezi cu oamenii din celelalte departamente (creativi, de pilda), dar si cu furnizori din afara agentiei (media, tipografii, case de productie) pentru a face lucrurile sa se intample cum trebuie si cand trebuie

Cerintze:

Trebuie sa fii:
- organizat / disciplinat
- absolvent al unei facultati
- responsabil
- foarte onest
- curios
- serios
- dornic sa inveti tot timpul (nu-ti face griji, ai ce)
- familiarizat cu publicitatea
- puternic auto-motivat
- sociabil
- optimist
- tenace

Trebuie sa ai:
- spirit de initiativa
- ambitie
- gandire pozitiva
- cultura generala
- coerentza in exprimare
- rabdare si tact
- umor
- energie / rezistentza la stress
- vointza
- o buna capacitate de interrelationare
- mintea limpede
- cunostinte de marketing
- timp

Trebuie sa stapanesti:
- limba romana - bine
- limba engleza - foarte bine
- computerul (MS Office, Windows) - bine

Noi iti oferim:
- posibilitatea de a lucra impreuna cu profesionisti
- sansa dezvoltarii unei cariere de exceptie in publicitate
- un mediu de lucru onest, corect si prietenos
- un job pasionant, dar deloc simplu si usor

Descrierea companiei

Agentie de publicitate full-service
experientza solida si relevanta in consultanta de marketing, pozitionare de marca, strategii de comunicare si executie de campanii de comunicare
este una dintre cele 3 agentii din Romania castigatoare a unui Gold Effie in 2006
infiintata in 2004
portofoliu de clienti: firme locale si multinationale
standarde profesionale si etice inalte

Expirat
Account Executive (Client Services)  -  Bridge Communication