Publicat 17 Mar 2005 | Expiră 17 Apr 2005

ACCOUNT EXECUTIVE/ACCOUNT MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte ce trebuiesc indeplinite de candidatul ideal:
• Experienta/cunostinte minime in vanzarea de programe de marketing direct, publicitate online, website-uri
• Cunostinte despre piata romaneasca de marketing direct / publicitate online
• Capacitate de analiza a pietei si de a intelege nevoile si asteptarile clientului
• Persoana comunicativa, avand abilitati bune de prezentare, vanzare si negociere
• Inovatoare, spirit antreprenorial, persoana orientata catre solutii si catre client
• Persoana autonoma, care poate lucra cu minima supervizare
• Abilitatea de a planifica, organiza si facilita sarcinile, avand capacitatea de a-si stabili prioritatile
• Capacitate de a lucra in conditii de stres si de a se incadra in termenele de livrare
• Persoana entuziasta, proactiva, tenace, intuitiva, persuasiva
• Studii superioare - finalizate/ultimul an
• Cunostinte foarte bune Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) si Internet
• Limba Engleza – peste mediu, scris si vorbit

Descrierea jobului

- Vanzarea de proiecte de marketing direct, publicitate online si website-uri
- Analiza pietei si identificarea potentialilor clienti, abordarea lor si construirea relatiilor cu acestia
- Organizarea planificarea si controlul executiei proiectelor si respectarea bugetului alocat de client
- Gestionarea si dezvoltarea relatiilor de business cu clientii/furnizorii existenti
- Mentinerea unui grad de satisfactie inalt din partea clientilor, inclusiv post-sales
- Rezolvarea problemelor aparute in relatia cu clientii (incasari, probleme de ordin tehnic etc.)
- Culegerea de informatii legate de competitie si de piata de marketing direct din Romania

Mediu de lucru profesionist, avand posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa tinara si dinamica.
Pachet salarial motivant, structurat pe praguri de rentabilitate, oferit dupa perioada de proba.

Expirat
ACCOUNT EXECUTIVE/ACCOUNT MANAGER  -  Agentie de publicitate