Publicat 29 Oct 2008 | Expiră 29 Nov 2008

Account Executive / Account Assistant (Client Services in Advertising)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Iti place sa te implici in coordonarea de proiecte relativ complexe
Cauti tot timpul solutii pentru a duce lucrurile la bun sfarsit
Esti responsabila, organizata, serioasa
Stabilesti si mentii cu usurinta relatii cu oamenii
Esti pasionata de publicitate si ii cunosti regulile de baza (preferabil)
Iti doresti mult dezvoltarea unei cariere solide in publicitate, la standarde profesionale inalte

Descrierea jobului

Descrierea postului:

Asisti managerul de proiect in dezvoltarea campaniilor de comunicare, contribuind la ducerea lor la bun sfarsit, conform standardelor publicitatii
Asiguri relatiile curente cu clientii din portofoliul care ti-a fost desemnat
Contribui la definirea campaniilor de comunicare ale clientilor tai
Colaborezi cu oamenii din celelalte departamente (creativi, de pilda), dar si cu furnizori din afara agentiei (media, tipografii, case de productie) pentru a face lucrurile sa se intample cum trebuie si cand trebuie

Cerintze:

Trebuie sa fii:
- organizata / disciplinata
- absolventa a unei facultati
- responsabila
- foarte onesta
- curioasa
- serioasa
- dornica sa inveti tot timpul (nu-ti face griji, ai ce)
- familiarizata cu publicitatea
- puternic auto-motivata
- sociabila
- optimista
- tenace

Trebuie sa ai:
- spirit de initiativa
- ambitie
- gandire pozitiva
- cultura generala
- coerentza in exprimare
- rabdare si tact
- umor
- energie / rezistentza la stress
- vointza
- o buna capacitate de interrelationare
- mintea limpede
- cunostinte de marketing
- timp

Trebuie sa stapanesti:
- limba romana – foarte bine
- limba engleza - foarte bine
- computerul (MS Office, Windows) - bine

Noi iti oferim:
- posibilitatea de a lucra impreuna cu profesionisti
- sansa dezvoltarii unei cariere de exceptie in publicitate
- un mediu de lucru onest, corect si prietenos
- un job pasionant, dar deloc simplu sau usor

Descrierea companiei

Agentie de publicitate full-service
infiintata in 2004
portofoliu de clienti: firme locale si multinationale
experienta foarte solida in marketing, pozitionare de marca, strategii de comunicare si executie de campanii de comunicare
este una dintre cele 3 agentii castigatoare Gold Effie in 2006, obtinand si un Silver Effie in 2008
standarde profesionale si etice inalte

Iata, in continuare, o selectie semnificativa a proiectelor dezvoltate pentru unii dintre clientii nostri (branding/rebranding, pozitionare de marca, campanii de comunicare):
- PepsiCo/Star Foods - \"Krax\" - brand identity, comunicare (Gold Effie, 2006)
- Nestle Cereale - strategie, campanie de educare
- Cargill - \"Untdelemn de la Bunica\" - repozitionare, comunicare
- Heidi Chocolats - \"Heidi\" - comunicare
- Interact - brand identity, comunicare (Silver Effie, 2008)
- Prodal - \"Stalinskaya\" - repozitionare, comunicare
- Interstar - \"Peak WC\", \"BioCarpet\", \"Aroxol\" s.a. - strategie, comunicare
- Collini - \"Banat Bun\" - brand identity, comunicare
- Libra Bank - pozitionare, comunicare
- Petrom - \"Petrom Motor Oil\" - comunicare
- Libra Film - \"Legaturi bolnavicioase\" - pozitionare, comunicare
- Hochland - pozitionare, comunicare
- Pay Store - \"PayPoint\" - comunicare
- Ipsen Beaufour - \"Paxeladine\" - comunicare

(pentru creatie, vezi profilul Bridge pe iqads.ro)

Expirat
Account Executive / Account Assistant (Client Services in Advertising)  -  Bridge Communication