Publicat 05 Mar 2008 | Reactualizat 03 Apr 2008 | Expiră 05 Apr 2008

Account Director - Agentie de publicitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- Experienta anterioara intr-un domeniu/post similar (agentie de publicitate) minim 3 ani
- Cunostinte despre campaniile online - prezinta un avantaj
- Cunostinte avansate de operare PC
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Abilitati de comunicare si organizare
- Abilitati de negociere si prezentare
- Spirit antreprenorial, atitudine practica, implicare, orientare catre rezultate

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- Administrarea si coordonara relatiei agentie client
- Planificarea si coordonarea proiectelor din agentie
- Realizarea documentelor interne specifice (Creative brief, Fisa de comanda, etc.);
- Realizarea si prezentarea bugetelor estimative catre client
- Realizarea periodica a rapoartelor interne, a rapoartelor catre client, cat si a situatiilor financiare
- Organizeaza si supervizeaza activitatea echipei pe care o conduce
- New business (prezentari la clienti, propuneri, negocieri etc.

Agentie de Recrutare, angajeaza pentru clientul sau, o companie cu renume in piata de productie publicitara

Account Director

Expirat
Account Director - Agentie de publicitate  -  Agentie de recrutare