Publicat 18 Sep 2008 | Reactualizat 17 Oct 2008 | Expiră 19 Oct 2008

Account Associate

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Aptitudini de comunicare;
• Atenie la detalii;
• Spirit de echip;
• Cunotinte medii de utilizare a Excel si Word;
• Capacitatea de a utiliza aplicatii web based
• Capacitatea de a descarca si incarca fisiere pe internet;
• Experien n domeniul tehnic de 1 an;
• Experien n repararea defeciunilor mecanice constituie un avantaj;

Descrierea jobului

• Menţinerea echipamentelor din flota administrată într-o bună stare de functionare, asigurarea nivelului de service şi a curăţeniei spaţiului din jurul echipamentelor
• Asigurarea stării de funcţionare a echipamentelor din flota administrată
• Oferirea de suport tehnic instalării/dezinstalării echipamentelor
• Rezolvarea sesizărilor clienţilor conform procedurilor de lucru
• Menţinerea flotei de backup alocată în stare de funcţionare
• Citirea lunară a contoarelor echipamentelor din flota administrată;
• Pregătirea din punct de vedere tehnic a locaţiei clientului pentru instalări, adică: existenţa accesului la reţeaua electrică a clientului şi la reţeaua locală de internet
• Instalarea/dezinstalarea echipamentelor şi asigurarea pregătirii lor pentru transport, conform normelor Xerox
• Participarea efectivă la instalări/ dezinstalări, alături de inginerii de service
• Cunoaşterea codurilor de erori uzuale
• Cunoaşterea procedurilor de detectare a defecţiunilor tehnice
• Cunostinte de baza depanare defecte
• Experienţă în domeniul tehnic de 1 an;
• Experienţă în repararea defecţiunilor mecanice constituie un avantaj;

Descrierea companiei

www.xerox.ro

www.xerox.com

Expirat
Account Associate  -  Xerox Romania