Publicat 23 Iul 2019 | Reactualizat 20 Aug 2019 | Expiră 23 Aug 2019

1st level assurance Engineer - Lb Italiana

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

''Căutăm candidatul ideal'' este formularea standard. Noi nu căutăm un tipar, ci te căutăm pe tine.

Deții cunoștințe tehnice și ai un nivel mediu-avansat de italiană? Vrei să faci parte dintr-o comapanie care reprezintă un brand puternic în telecomunicații? A fi cel mai bun este scopul tău?
Dacă deja zâmbești înseamnă că tu vei fi urmatorul coleg. Pentru că ne dorim colegi zâmbitori și dornici de a performa.

Descrierea jobului

Monitorizare rețele telecom și să se acționeze conform procedurilor pentru a soluționa situațiile. Pentru situațiile ce depășesc se va deschide tichet și se va escalada pentru 2nd level.
- Activitate de tip mail & chat 50%, iar call 50%.

Programul de lucru:

- 24/7
- 11h - 30 minute pauza
- 4 on - 4 off

Beneficii: tichete de masa: 15 lei/ zi lucrată

Spor de noapte 25%

· Spor de weekend

· Spor de sarabatori legale 200%

· Benefit 430 lei/ luna

· 25 zile concediu

· Asigurare medicala

Randstad is specialized in solutions in the field of flexible work and human resources services. Our services range from regular temporary staffing and permanent placements to in-house, professionals, search & selection, and HR Solutions.

The Randstad Group is one of the leading HR services providers in the world, with top-three positions in Argentina, Belgium & Luxembourg, Canada, Chile, France, Germany, Greece, India, Mexico, the Netherlands, Poland, Portugal, Spain, Switzerland, the UK, and the United States as well as major positions in Australia and Japan.

In 2015, Randstad had approximately 29,750 corporate employees and around 4,473 branches and in-house locations in 39 countries around the world. Randstad generated revenue of € 19.2 billion in 2015. Randstad was founded in 1960 and is headquartered in Diemen, the Netherlands.

Randstad Holding NV is listed on the NYSE Euronext Amsterdam, where options for stocks in Randstad are also traded. For more information see www.randstad.com.

Telephone: 0249/421576(Slatina) ; 0213/365253(Bucharest)

www.randstad/.ro / recruiting@randstad.ro

Expirat
1st level assurance Engineer - Lb Italiana  -  RANDSTAD ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles