𝐒𝐩𝐞𝐜𝐢𝐚𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐞𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐏𝐏𝐂

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 2000 - 3500 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal
• Experienta in Agentie Digitala de Marketing minim 1 An
• Ai experienta in Google Ads, Facebook Ads
• Iti place sa redactezi texte pentru reclame.
• Te poti descurca cu programe de editare grafica
• Ai creat si administrat campanii Google & Facebook Ads.
• Esti familiar cu Google Analytics si Business Manager.
• Constituie avantaj cunostinte de optimizare SEO din punct de vedere al contentului.
• Competente de limba engleza - nivel mediu vorbit si scris.
• Foarte bune abilitati de comunicare si relationare.
• Creativitate, organizare si atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

• Concepe campanii si reclame de promovare prin Google Ads si Facebook Ads
• Administreaza si urmareste implementarea campaniilor de promovare prin Google Ads si Facebook Ads.
• Concepe si implementeaza planuri de marketing si de promovare, analizeaza rezultatele si redacteaza rapoarte in care prezinta impactul si eficienta campaniilor de marketing.
• Monitorizeaza constant campaniile in derulare si KPI-urile stabilite pentru fiecare client;
• Identifica oportunitati de dezvoltare, trenduri in marketing-ul online si dezvolta proiectele companiei.
• Realizarea de rapoarte de activitate si performanta pentru campanii.
Responsabiltăți:
• Să realizezi campanii de promovare folosind Facebook Ads Manager, Instagram, Google Ads, Youtube Ads.
• Responsabil cu administrarea conturilor de pe rețelele sociale pentru promovare.
• Să participi la întocmirea strаtegiei de comunicare in social media (Facebook, Instagram, Google)
• Să monitorizezi zilnic și să analizezi performanța campaniilor online, oferind solutii pentru creșterea KPIs;
• Să scrii texte persuasive în scopul vânzării: postări social media, web content, descriere produse, campanii de email.
• Să editezi imagini în Photoshop sau orice alt program este necesar.
• Să monitorizezi și să evaluezi impactului conținutului publicat.
• Să faci research ori de câte ori este necesar

adUP - Agentia Digitala de Marketing pentru Afaceri care Cresc

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022