Publicat 03 Dec 2018 | Reactualizat 17 Dec 2018 | Expiră 02 Ian 2019

Șofer profesionist (categoria C/C+E)

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Constructii / Instalatii, Specialisti / Tehnicieni, Telecomunicatii, Transport / Distributie, Administrativ / Logistica

Candidatul ideal

Liceu/scoala profesională absolvită
Detinător permis de conducere categoriile C/C+E, Atestat conducator profesional, Card Tacho,
Fiabilitate, punctualitate
Flexibilitate și disponibilitate la program prelungit
Limba germană (vorbit) prezintă un avantaj

Descrierea jobului

Se lucrează împreună și sub directa supraveghere a unui coordonator de lucrari
Instalarea și asamblarea cablurilor pentru operatorii de telecomunicații din regiune
Conducerea masinilor
Servicii de depanare pentru clienții noștri/deranjamente
Restaurarea suprafeței deschise în vederea montajului

Atmosferă de lucru prietenoasă și domeniu de activitate versatil într-o echipă motivată în cadrul unei companii în plină dezvoltare
Mediu de lucru captivant, cu bune perspective
Asistență completă în timpul perioadei de probă
Contract de muncă pe perioadă nedeterminată
Salariu atractiv plus diurne și ore suplimentare
Oras de lucru: Lörrach sau Heilbronn
Mașini pe care se lucrează (numai Mercedes Benz):
- Camion/Basculantă 7,5t pentru asfaltat
- Basculantă 3,5t MB Sprinter
- Dubă 3,5t MB Sprinter
- Remorcă cu excavatoare 1t-1,5t
- Echipe de 2 oameni

Firma Netzmontage Service GmbH se numără printre partenerii premium ai celor mai importanti furnizori de cablu/telefonie/internet din Landul Baden-Württemberg.

Șofer profesionist (categoria C/C+E)  -  Netzmontage Service GmbH