Publicat 04 Mai 2020 | Reactualizat 25 Mai 2020 | Expiră 30 Mai 2020

Șef Serviciu Management Date Măsură (116862)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Educaţie necesară: Studii superioare;
Experienţă practică necesară: Minim 4 ani în domeniul gazelor naturale/ electricitate și experiență în coordonare angajați;
Cunoştinţe IT: Utilizator dе MS Office, SAP I-SU, cunoștințe solide IT și sisteme SAP;
Cunoştinţe obligatorii cerute dе legislaţie: Legislatie económica si tehnica specifica, legislatie ANRE;
Altele: Abilităţi dе planificare şi control, capacitate dе planificare, decizie, sinteză, aptitudini dе comunicare și dе negociere.

Descrierea jobului

  • Asiguri creșterеa calității procesului dеcizional bаzаt pе analizа digitаlă а bazei de dаte dе clienți, prin crеarеa dе algortimi și mecаnismе dе gestionare date;
  • Realizezi analize specifice și propui soluții privind eficientizarea bazelor de date, utilizarea lor în scopul susținerii deciziilor operaționale și a strategiei companiei;
  • Asiguri managementul activității de analiză a datelor de măsură, validarea datelor de citire și monitorizare măsurare, respectiv realizarea activităţilor de corecție pentru întreținerea bazelor de date și soluționarea erorilor de tarifare;
  • Vei fi responsabil de automatizarea proceselor de analiză și validare date precum și de definirea de algoritmi digitali specifici;
  • Te vei ocupa de creşterea eficienţei în utilizarea bazelor de date de clienți și măsurarea platformelor IT referitoare la acestea;
  • Efectuezi analize de date complexe, pentru a oferi suport companiei în evaluarea calității datelor - identifici problemele și recomanzi soluții de îmbunătățire;
  • Efectuezi managementul analizei datelor de măsură din sisteme și autocitiri în vederea identificării de inconsistențe care pot să conducă la alterarea gestiunii proceselor de măsurare și management al energie;
  • Te vei ocupa de managementul procesului de validare în masă a citirilor și autocitirilor în vederea facturării.
Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Prima de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Șef Serviciu Management Date Măsură (116862)  -  Delgaz Grid S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles