Publicat 20 Feb 2019 | Expiră 23 Mar 2019

Șef Recepție - Continental Dr. Tr. Severin

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Foarte bune abilități de comunicare și negociere;
  • Abilități de leadership, construire și coordonare echipă.
  • Abilități de organizare, orientare catre rezultate;
  • Personalitate deschisă, puternică, cu valori stabile;
  • Proactiv, capabil să găsească soluții. Creativ, cu initiativă;
  • Absolvent de studii superioare (constituie avantaj cu studiile cu specializare în turism/economic).

Competențe:
  • Foarte bune cunoştinte de operare PC și sistem de operare gestiune hotelieră;
  • Bune abilități de comunicare în limba engleză.

Descrierea jobului

  • Coordonarea activității echipei din recepție, analizarea și implicarea activă în realizarea veniturilor hotelului;
  • Analizarea evoluției indicatorilor de utilizare a capacității de cazare precum și a celor valorici inclusiv prestațiile suplimentare comparativ cu prevederile bugetului de venituri si cheltuieli și propune măsuri concrete de eficientizare;
  • Analizarea informațiilor referitoare la gradul de satisfacere a oaspeților, față de calitatea serviciilor;
  • Soluționarea sesizărilor venite din partea clienților hotelului;
  • Supervizarea gradului de ocupare a spațiilor de cazare și a celorlalte servicii suplimentare potrivit contractelor existente, a rezervărilor de camera;
  • Verificarea și controlarea documentelor de gestiune hotelieră;
  • Asigura respectarea conditiilor contractuale si a politicii tarifare a companiei;
  • Implicarea în realizarea bugetului de venituri și cheltuieli pentru activitatea de cazare.

Oferta noastră:
  • Tichete de masă proporțional timpului lucrat;
  • Planuri de dezvoltare profesională și training;
  • Evenimente interne și teambuildinguri;
  • Bonusuri anuale și de performanță;
  • Abonamente medicale personalizate.

Descrierea companiei

CU CE NE MÂNDRIM LA CONTINENTAL HOTELS:

Suntem cel mai mare lanț hotelier românesc care acoperă piața de lux, business și economy; În cei peste 27 ani de activitate am instruit peste 2500 de angajați care astăzi sunt adevărați profesioniști în industria hotelieră; Suntem prezenți în București, Arad, Oradea, Sibiu, Drobeta Turnu Severin, Tîrgu Mureș și Suceava; Suntem o familie mare cu peste 800 membri.

Evenimentele Continental Hotels pentru angajați ne ajută să menținem viu spiritul de echipă:

Campionatul de fotbal și Concursul de majorete este de departe cel mai îndrăgit eveniment organizat pentru angajații Continental și Ibis, aflat la ediția cu numarul XIII. Concursurile Profesionale sunt o serie de evenimente desfasurate pe zona de Food & Beverage, Front Office și Housekeeping realizate în fiecare an, aflate anul acesta la ediția cu numărul XVII.

Teambuilding-urile sunt evenimente organizate pentru a îmbunătății colaborarea atât la nivelul Sucursalelor cât și la nivelul întregii organizații. Iar Școala Continental, un proiect inițiat în 2012, care își propune să ofere traininguri interne pentru angajați, an de an. Trainerii Școlii Continental sunt angajați cu experiență și autorizați ca formatori.

Expirat
Șef Recepție - Continental Dr. Tr. Severin  -  Continental Hotels SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles