Publicat 03 Mar 2020 | Reactualizat 31 Mar 2020 | Expiră 03 Apr 2020

Șef birou contabilitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul dumneavoastră.:

- Studii de afaceri cu accent pe contabilitate / finanțe.
- Experiență de mai mulți ani într-o poziție similară.
- Cunoașterea sigură a MS Office - în special Excel.
- Bună cunoaștere a limbii engleze și / sau germane reprezintă un avantaj.
- Mod de lucru precis.
- Lucru în echipă.
- Abilități de comunicare foarte bune și un nivel ridicat de angajament.

Descrierea jobului

Sarcinile dumneavoastră:

- Conducerea echipei de două persoane.
- Coordonare activitate contabilă conform prevederilor legale în vigoare.
- Participă la evidențele contabile și verificarea înregistrărilor contabile.
- Responsabilitatea pentru contabilizarea corespunzătoare a tuturor tranzacțiilor comerciale.
- Monitorizarea registrelor de numerar și a conturilor bancare.
- Efectuarea transferurilor bancare.
- Coordonare și urmărire inventariere faptică; stabilire comisie de inventariere;
- Pregătirea închiderii lunare.
- Răspunde de întocmirea, circulația și păstrarea documentelor justificative care stau la baza înregistrărilor în contabilitate.
- Crearea diferitelor rapoarte către management.
- Persoană de contact pentru probleme contabile.
- Persoană de contact pentru management, consultanți fiscali, bănci.
- Optimizarea proceselor și procedurilor departamentale.

Hackenberg textile group este un grup internațional de companii cu sedii în Germania și România. Pe lângă producerea de benzi elastice, neelastice și betelii, în diferite calități și forme, accentul este pus și pe vopsirea, imprimarea și finisarea textilelor, cum ar fi țesăturile de căptușeală, țesăturile tehnice, țesăturile de tapițerie și textile de casă.
Cautăm pentru firma noastră din Odorheiu Secuiesc / România:

Expirat
Șef birou contabilitate  -  HACKENBERG TEXTILE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles