Gratis

Locuri de munca

Generali Asigurari

Descrierea companiei
CANDIDATUL IDEAL:

- Cu studii medii sau superioare finalizate.
- Persoana serioasa, perseverenta, responsabila, proactiva.
- Abilitati de comunicare orala si in scris excelente, usurinta in comunicare;
- Dorinta permanenta de perfectionare si avansare in cariera;
- Reuseste de cele mai multe ori ceea ce si-a propus;
- Persoana capabila de automotivare, energica
- Experienta in asigurari constituie un avantaj (sanse reale de promovare)

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Atrage noi clienti, dezvolta si mentine relatii stranse cu clientii actuali ai companiei.
Prezinta clientilor produsele noastre si promoveaza imaginea companiei.
Prezentare detaliata a serviciilor financiare cu determinarea necesitatilor financiare ale clientului
Prezentarea solutiilor finaniare personalizate si finalizarea contractelor
Intretinere portofoliu clienti
Incheierea de asigurari obligatorii de locuinte PAID
- Program de lucru flexibil

BENEFICII
Venitul format din:
- comision din vanzari
- suma fixa
- bonusuri lunare
- Sanse de promovare si avansare pe treapta ierarhica
- Training-uri de specialitate, motivationale
- Posibilitatea de a lucra intr-o atmosfera placuta, cu specialistii

DESCRIEREA COMPANIEI:

Sa muncesti in Generali inseamna sa fii dinamic, prompt, curios si in permanenta dispus sa experimentezi noi solutii. Este o mentalitate proactiva care genereaza idei inovative. Dinamismul si promtitudinea in decizii lucreaza in tandem cu flexibilitatea si abilitatea de adaptare la schimbare.
Generali are incredere in tineri si este pregatita sa investeasca in ascensiunea si dezvoltarea acestora. Persoanele recrutate de Generali trebuie sa aiba o mentalitate flexibila, sa fie deschise catre inovatie si schimbare. Angajatii companiei trebuie sa-si doreasca sa se dezvolte intr-o companie care tinteste sa devina cel mai dinamic sector.