PROIECTANT INSTALATII HVAC
header.jpg

CANDIDATUL IDEAL

Experienta minim 8 ani de proiectare instalatii HVAC, in toate fazele de proiectare: SF, DALI, DTAC, PTh+DE, asistenta tehica. Minim 5 ani coordonare echipe de proiectare HVAC.

Obligatoriu experienta proiectare domeniu industrial. Cunostiinte proiectare aer comprimat,abur sau frig industrial constituie un mare avantaj.

Cunostiinte proiectare BIM. Ideal in Allplan, dar nu obligatoriu.

Cunostiinte solide normative si standarde aplicabile in domeniu.

Experienta in implementarea solutiilor de design pentru cladire verde - pentru certificare LEED sau BREEAM.

Autorizatie ISU proiectare sisteme desfumare.

DESCRIEREA JOBULUI

Proiectare instalatii HVAC si coordonare echipa formata din 1-2 colegi pe specialitate.

Contribuie la infiintarea, structurarea si eficientizarea activitatii departamentului de proiectare instalatii.

Sunt de proiectat cladiri diverse: cladiri industriale complexe, lucrari publice, cladiri cu apartamente, cladiri de birouri, reabilitare patrimoniu etc. Proiecte medii si mari, frumoase, de portofoliu.

Software-ul de desen arhitectura si rezistenta este Nemetscheck Allplan. Vom studia impreuna posibilitatea ca software proiectare instalatii sa fie tot Allplan.

Veti face parte dintr-o echipa profesionista, formata in prezent din 15 arhitecti si 4 ingineri structuristi.

Localizare birou: in zona Teatrului Metropolis, 9 minute de mers pe jos de la metrou Stefan cel Mare

Conditii de lucru foarte bune: locuri de luat masa amenajate, loc de pauza amenajat, cladire de birouri premium, calculatoare noi si performate. Nu se lucreaza ore suplimentare.

Asigurare de sanatate premium.

DESCRIEREA COMPANIEI

PPAE este una dintre cele mai experimentate si versatile companii de proiectare cladiri din Bucuresti. Avem un portofoliu de aproximativ 1.500.000 metrii patrati proiectati. In 2023 am sarbatorit 20 ani de activitate.

Elaboram proiectele de arhitectura si structura de rezistenta cu personal propriu, in sistem BIM (exclusiv, din 2003). Suntem in curs de infiintare a departamentului de proiectare instalatii. Suntem intotdeauna la zi cu tehnologia, software si hardware. Am creat un mediu de lucru prietenos care incurajeaza dezvoltarea profesionala continua, pentru a putea oferi clientilor proiecte din ce in ce mai bune.