Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 18.07.1954

Stagiu militar: da

obiectiv

După cum veţi constata şi în CV-ul atasat, deţin o experienţă în domeniul proiectării de aproape 40 ani, timp în care am dus la bun sfârşit numeroase lucrări de beton cât şi de metal. Sunt interesat să lucrez la firma d-voastră întrucât mi-ar face plăcere să devin implicat în lucrări complexe, luând în consideraţie calităţile mele personale: flexibil, atent la detalii, cu putere de convingere, lucrând bine în echipă şi în condiţii de stres. Până în prezent, experienţa profesională dobândită mi-a oferit oportunitatea de a acumula cunoştinţe în ce priveşte proiectarea în construcţii, abilităţi foarte bune de comunicare cu beneficiarii şi un simţ deosebit al organizării.

Salariu: 5.000,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Proiectare civila / industriala

Oras de lucru: Bucuresti, Ploiesti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.09.1976 - 31.08.2017

Departament: proiectare civila / industriala

Titlu Job: tehnician proiectant

Responsabilitati:

SPG STEINER GMBH SIEGEN - Ploiesti
Tehnician Proiectant Principal pentru Constructii beton si Structuri metalice, coordonator activitate desen si verificator

COLD AMMONIA TANKS REPLACEMENT – Antwerp, Belgium

PERSIAN GULF BidBolandGasTreating Project – Mahshahr, Iran

SC STEINER PETROLEUM & GAS ENGINEERING SRL Ploiesti

Zubair Oil Field Development Project Initial Production Facilities – Iraq

Desene Standard Tip – Constructii beton si Structuri metalice

RENAISSANCE PRODUCT AMMONIA STORAGE TANK, Rusia

Minera y MetalurgicadelBoleo – Santa Rosalia - Baja California

South Pars Gas Field Development – Assaluyeh, Iran

Bid Boland Gas Treating Plant II –Mahshahr, Iran

LITWIN-RO Ploiesti

Activitate de proiectare Constructii beton si Structuri metalice la sediul Litwin France-Rueil Malmaison din Paris, Franta (21.07.2009–19.09.2009)

Activitate de proiectare Structuri metalice la sediul Mustang E&C din Houston,
USA (09.02.2008–29.02.2008)

FABRICA PRODUSE DIN VATA DE STICLA – SAINT-GOBAIN ISOVER ROMANIA S.R.L. – Ploiesti, Romania

MINERA Y METALURGICA DEL BOLEO – Santa Rosalia, Mexic

SOUTH PARS GAS FIELD DEVELOPMENT – PHASES 20 & 21- Assaluyeh, Iran

Modernizare ROMPETROL RAFINARE- Constanta, Romania

GASOLINE SPECIFICATION IMPROVEMENT –Izmir, Turcia

MILD HYDROCRACKER UNIT- Tulsa, Oklahoma, USA

FCC GASOLINE HYDROTREATER-Port Allen, Louisiana, USA

Washington Engineers & Constructors Romania S.R.L. Bucuresti

OLMSTED DAM, USA

OPEL ZARAGOZA PLANT, Spania

GENERAL MOTORS POWERTRAIN, USA

GMPT SAGINAW METAL CASTING, USA

N.A.O.C. – OBIAFU/OBRIKOM GAS PLANT & IRRI FLOWSTATION, Nigeria

Centrala Electrica cu ciclu combinat - Everett, MA, USA

Centrala Electrica cu ciclu combinat - Sayreville, NJ, USA

Instalatie de etilbenzen/stiren monomer – Ludwigshafen, Germania

Instalatie polietilena - Bishop, TX, USA

MYSTIC & RED OAK, USA

TICONA, USA

Raytheon Engineers & Constructors S.R.L. Ploiesti

Centrala Electrica cu ciclu combinat - Ratchaburi, Thailanda

Instalatie de Metanol - Insul Bioco, Guinea Ecuatoriala

Activitate de proiectare Constructii beton si Structuri metalice la sediul Raytheon E&C din Princeton, USA (30.11.1999–30.01.2000)

Activitate de proiectare Constructii beton si Structuri metalice la sediul Raytheon E&C din Haga, Olanda (15.07.1998–21.08.1998)

LITWIN ROMANIA S.A. Ploiesti
Tehnician Proiectant Principal :

NHT/CCR Reformare catalitica – Kstovo, Rusia

Activitate verificator desene de detaliu - Constructii beton si Structuri metalice la sediul din
Sankt Petersburg, Rusia (15.08.1995 – 28.09.1995)

Activitate de proiectare Constructii beton la sediul “LSA” din Cergy-Pontoise,
France (02.02.1994–29.04.1994)

Fabrica de drojdie de paine – Pascani, Romania

PRESCO S.R.L. Ploiesti

Fundatii pentru cantare auto si CF pe celule tensiometrice

Proiecte variate pentru rafinarii si instalatii petrochimice in tara : Arpechim, Darmanesti, Petrobrazi, Petromidia, Petrotel

I.P.I.P. S.A. Ploiesti

Proiecte variate pentru rafinarii si instalatii petrochimice in tara si strainatate :
Arpechim, Darmanesti,Petrobrazi, Petromidia, Petrotel, Zarqa Refinery-Iordania,
Banias Refinery-Siria, Central Anatolian Refinery-Turcia, Karachi Refinery-Pakistan,
Lube Oil Balsh-Albania

Posed permis de conducere categ. B din 1980

studii

Facultati:

1976 - 1978 Colegiu / Studii postliceale: Proiectare Masini, Utilaje si Instalatii la liceu din ploiesti.

Premii

Traininguri
Jun 1978 - Jun 2001: AutoCAD
FrameWorks Design-Vers. 3.01 sub PDS 6.3.1, 2001

AutoPLANT Multi-Steel 2D-Vers. AutoCAD R14, 1999

MicroStation-Vers. 5, 1997

I.P.G., Ploiesti - curs de instruire in AutoCAD R12, 1995

I.P.I.P. S.A., Ploiesti - curs de desen in Constructii beton si Structuri metalice, 1978 si 1989

Proiecte variate pentru rafinarii si instalatii petrochimice in tara si strainatate

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles