Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 12.08.1970

obiectiv

STOICA GEORGETA DATA NASTERII 12 AUGUST 1970 DOMICILIUL COM. TOMSANI , SAT. LOLOIASCA NR 503, JUD.PRAHOVA

Salariu: 2.500,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Oras de lucru: Ploiesti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2012 - 31.10.2018

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: responsabil financiar

Responsabilitati:

Responsabilitati principale:
- intocmeste facturi pentru clienti si incaseaza cu numerar;
- primeste si verifica contractele, facturile de la furnizori , le inregistreaza in contabilitate si face viramente.
-verifica si inregistraza extrasele de cont ;
- intocmeste zilnic registrul de casa;
- intocmeste lunar statele de plata , depune declaratia 112;
- inregistreaza toate documentele in sistemul contabil si intocmeste lunar balanta de verificare;
- intocmeste anual bilantul contabil ;
Tipul activităţii sau sectorul de activitate Activitati fara scop patrimonial

Perioada ianuarie 2016-aprilie 2017
Activitatea financiar contabila
- incheerea contractelor cu furnizorii de achizitii prestari servicii si achizitie marfa in vederea aprovizionarii magazinelor;
- verificarea facturilor de la furnizori si inregistrarea lor in contabilitate;
- verificarea si inregistrarea documentelor primare de gestiune(note de receptii,majorari si micsorari de preturi, jurnalul zilnic al bonurilor fiscale, facturi clienti) in contabilitate;
- raportari zilnice, saptamanale si lunare privind situatia stocurilor si a veniturilor realizare de magazine.
SC DIADRA SRL , PLOIESTI
Comert cu carne de pasare prin magazinele proprii

Perioada mai 2012-decembrie 2015
- incheerea contractelor de prestari servicii cu clientii si coresondenta cu acestia in tot felul de situatii.
- Verificarea documentelor in baza carora se face colectarea deseurilor periculoase si nepericuloase;
- Intocmirea facturilor pentru clienti in baza contractelor intocmite si incaseaza cu numerar;
- Intocmirea zilnica a registrului de casa;
- face viramente si urmareste zilnic extrasele de banca ;
- Inregistrarea in mod sistematic si cronologic a tuturor documentelor contabile;
- Intocmirea zilnica a situatiei colectarii deseurilor pe categorii si coduri ;
- Intocmirea lunara si trimestriala a declaratiilor pentru ANAF ;
- Intocmirea lunara a notelor contabile si balanta de verificare;
- Intocmirea semestriala si anuala a bilantului contabil;
- Intocmirea lunara a raportului de activitate catre administratori(lista furnizori de achitat, lista creantelor, situatia veniturilor , balanta de verificare )

SC ECOBURN SRL PLOIESTI
Servicii de incinerare a deseurilor periculoase si nepericuloase

studii

Facultati:

2007 - 2010 Facultate: contabilitate si informatica de gestiune la Universitatea George Baritiu din Brasov.

Premii

Calificari
Dec 2017: cursuri inspectori resurse umane

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles