Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 16.12.1965

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:27.08.2008

Stagiu militar: da

obiectiv

Marius Dogaru Adresa domiciliu -Str. Minis Nr 6,Bl PM 90, Sc 1, Ap 39, Etj 6, Sector 3,Bucuresti (România) 0766.779.675 ; dogaru_marius2006@yahoo.com cetatenie română 16/12/1965 sex Barbatesc Casatorit , doi copii ,

Salariu: 1.300,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Altele, Administrativ / Logistica, Agricultura, Transport / Distributie

Oras de lucru: Bucuresti, Voluntari, Ilfov, Otopeni, Buftea, Titu, Afumati, Chitila, Bolintin Deal, Pantelimon

Nivel Cariera: Manager / Executiv, Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.1982 - prezent

Departament: administrativ / logistica

Titlu Job: manager logistica si transport

Responsabilitati:

Iunie 2009 – prezent
Manager logistica si transporturi Druckfarben Romania , producatoare gamei de vopseluri si tencuieli, sisteme anvelopare, KRAFT PAINTS si producatoare de cerneluri flexo si offset Druckfarben
Coordonarea si organizarea activităţii logistice de distribuţie şi transport din cadrul societăţii DRUCKFARBEN ROMÂNIA SRL., membră a grupului elen DRUCKFARBEN HELLAS A.E.B.E.
-punerea in aplicare a procedurilor de lucru in conformitate cu standardele europene ;
-centralizarea comenzilor şi fixarea rutelor de distribuţie în conformitate cu cerinţele forţei de vânzări;Optimizarea transporturilor in functie de cerintele fiecarei divizii din cadrul societatii.
-stabilirea tarifelor practicate in relatiile contractuale cu firmele de transport
-negocierea preţurilor de transport in relatiile cu casele de expeditii
-lansarea comenzilor de transport catre platformele logistice, stabilirea datelor de livrare, verifcarea livrarilor facute , rezolvarea problemelor aparute pe timpul transportului (marfa deteriorata, lipsuri marfa la receptie, etc,)
-folosirea eficientă a capacităţii de transport;
-repartizrea cheltuielilor de transport pe fiecare divizie in parte, divizia cerneluri flexo, divizia cerneluri offset, divizia solventi, fabrica de vopsele si tencuieli,
-primirea facturilor de la transportatori, tarifarea corecta si verificarea sumelor facturate, conform activitatii desfasurate si a curselor prestate, repartizarea costurilor in functie de marfa transportata (cerneala, vopsea, solvent)
-întocmirea rapoartelor lunare privind activitatea de transport desfăşurată în cadrul societăţii,
-menţinerea permanentă a legăturii cu directorii zonali în ce priveşte aprovizionarea distribuitorilor şi clienţilor întreprinderii;
-fixarea priorităţilor în funcţie de comenzile clienţilor;
monitorizarea tuturor transportatorilor;
-stabilirea comenzilor de transport în funcţie de obiectivele ţintă ale societăţii;
-conlucrarea cu toate diviziile societăţii în stabilirea priorităţilor de transport;
-asigurarea unei securităţi sporite în activitatea de transport în ce priveşte lucru cu mărfuri periculoase (ADR);
-implementarea tuturor regulilor privind siguranţa rutieră în desfăşurarea activităţii de transport a mărfurilor periculoase.
-Lansarea comenzilor de pregătire a mărfurilor către gestiuni, pentru a fi încărcate în timp util conform programărilor făcute

01/09.2003 → IUNIE 2009

Sef depozit si Manager logistica si transporturi , persoana desemnata
• coordonarea activitatii depozitului de uleiuri auto al sc Premium Lubricants Romania unic importator al uleiurilor Castrol, Aral si B P-reprezentantul concernului B. P. in Romania
- repartizarea comenzilor in functie de rutele de transport stabilite, optimizarea comenzilor de comun acord cu reprezentantii zonali. Organizarea activitatii depozitului pentru a putea pregatii comenzile in timp util, pentru a fi incarcate in mijloacele de transport conform programarii facute in prealabil ,
• punerea in aplicare a procedurilor de lucru in conformitate cu standardele europene ;
• monitorizare activitatii personalului din depozit;
• instuirea si implementarea tuturor prevederilor legate de securitatea in munca;
• organizarea activitatii prin fluidizarea tuturor operatiilor specifice activitatilor din depozit si eliminarea sincopelor in timpii de lucru ;
• aplicarea tutror masurilor de protectia muncii precum si urmarirea si monitorizarea aplicarii de catre personalul din subordine;
• verificarea in permanenta a modului de depozitare al produselor in depozit si folosirea la maximum a spatiului de depozitare din depozit ;
• coordonarea, implicarea si raspunderea cu privire la aplicarea normeor de protectia muncii si PSI etc;
• organizarea depozitarii produselor in functie de cerinetele legislatiei in vigoare;
• mentinerea legaturii si informarea tuturor departamentelor de situatia si activitatea din depozit.
• . Implementarea procedurilor si regulilor de lucru specifice activitatii de depozitare;
• Alocarea obiectivelor si sarcinilor pentru personalul din subordine(gestionar,stivuitoristi,manipulanti) si stabilirea prioritatilor de realizare pentru acestea;
•Îndrumarea personalului din subordine in executarea sarcinilor;
•Urmarirea respectarii de catre personalul din subordine a procedurilor de lucru specifice;
•Efectuarea instruirii tehnice procedurale si a instructajului de protectie a muncii si PSI a personalului din subordine;
• coordonarea si monitorizarea soferilor si a starii tehnice a parcului de masini
• Organizarea si verificarea activitatilor de primire si pastrare produselor
-Organizarea si verificarea activitatilor de eliberare a produselor din cadrul depozitului, pe baza comenzilor primite
Organizarea si verificarea modului în care sunt manipulate si aranjate produsele in cadrul depozitelor;
-Organizarea si participarea la inventarierea produselor din depozite;
-Verificarea starii bunurilor si valabilitatea produselor existente in depozite;
-Analizarea situatiilor de receptii, stocuri, livrari si intocmirea rapoartelor de activitate catre seful direct
Asigurarea eficientii activitatii de la depozit, din punct de vedere administrativ ( comenzi rechizite, semnaleaza reparatii necesar a fi facute in cadrul depozitului, etc);
-Verificarea modul de asigurare a pazei la depozitele punctului de lucru;
-Organizarea si urmarirea functionarii sistemului de raportare si circuitul documentelor
-Îndrumarea personalului din subordine in executarea sarcinilor;
-Urmarirea respectarii de catre personalul din subordine a procedurilor de lucru specifice;
-Implementarea procedurilor si regulilor de lucru specifice activitatii de depozitare;
-Alocarea obiectivelor si sarcinilor pentru personalul din subordine(gestionar,stivuitoristi,manipulanti) si stabilirea prioritatilor de realizare pentru acestea;
-Efectuarea instruirii tehnice procedurale si a instructajului de protectie a muncii si PSI a personalului din subordine;
-Evaluarea activitatii conduse si a personalului din subordine;
-Propunerea de masuri de recompensare sau sanctionare a personalului din subordine;
-Organizarea si verificarea activitatilor de primire si pastrare produselor in cadrul depozitului, conform prescriptiilor tehnice si a celor igienico-sanitare;si a Fiselor de Siguranta
-Organizarea si verificarea activitatilor de eliberare a produselor din cadrul depozitului, pe baza comenzilor primite de la referentul CS;
-Organizarea si verificarea modului în care sunt manipulate si aranjate produsele in cadrul depozitelor;
SC LUBRICANTS SERVICII LOGISTICE-operatorul logistic al Premium Lubricants Romania importatorul uleiurilor auto CASTROL, ARAL si B P si SC HELP si Asociatii
Distributia si Depozitarea de Uleiuri Auto si industriale

Ianuarie 2001-septembrie 2003
Henkel Romania
SC HENKEL ROMANIA Str Ionita Vornicul, Sector 1, Bucuresti
Cosmetice si Detergenti

01/08/1999-01/10/2000

Gestionar Depozit Frig Congelate-Inghetata
Cordonarea activitatii depozitului de inghetata
-implementarea si aplicarea unui sistem de operare in depozitul de frig
-monitorizarea temperaturilor din interorul depozitului,
-aplicarea prevederilor privind protectia muncii in regim de temperatura scazuta la – 22 grade celsius
-respectarea termenelor de valabilitate,
-reorganizarea depozitului, dupa picking list,
-monitorizarea calitatii produselor, atat in depozitul de frig cat si la masinile care distribuiau inghetata
-efectuarea de inventare lunare in depozit cat si la masinile agentilor
-coordonarea operatiunilor de descarcare incarcare pentru efectuarea in cel mai scurt timp posibil
-intocmirea actelor necesare , la timp si dupa fiecare operatiune din depozit, evidentierea tuturor miscarilor din depozit in fisele de magazie.
SC. SCHOLLER ROM ICE srl
Comert cu inghetata si produse congelate

29/09/1989 – 30/07/1999

Sef Unitate,Sef depozit, Gestionar,
Coordonare si conducerea de magazine sau raioane din magazine
-Sef depozit la Depozitul Central al intreprinderii
SC OPTIMEX SA fosta I.C.L. TEXTILA 2
Lucrator gestionar Casa de Comenzi

15/05/1989-01/10/1989
Gestionar casa de comenzi cu circuit inchis
Oficiul Economic Central Carpati - Intreprinderea de Cazare si Alimentatie
COMERT CU AMANUNTUL

10/08/1982-15/05/1989
Lucrator comercial
Lucrator comercial , vanzator in cadrul magazinului Leonida din bd Magheru 32-34

ICS COMALIMENT SA

studii

Facultati:

2011 - 2013 Masterat: 2011-2013 Masterat - Managementul afacerilor si Gestiunea afacerilor - Dreptul afacerilor - Relatii publice si comunicare - Analiza economica la Universitatea Crestina Dimitrie Cantemir din Bucuresti.

Premii

Traininguri
Jun 2008 - Nov 2008: formare profesionala
06.10.2008 – 24.10.2008
LE8 – Limba engleză nivel de bază

FORMENERG
CERTIFICAT

09.06.2008 – 07.11.2008
INFORMATICĂ

FORMENERG
CERTIFICAT
Calificari
Sep 1982: lucrator comercial, gestionar, sef magazin, sef depozit, coordonare activitate logistica, transporturi, planificare transport, Manager transport persoana desemnata, manager logistica si transport

Hobby-uri
plimbari in natura, Familist convins, jocuri cu baietelul meu, excursii

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles