de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 16.11.1980

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:08.09.2005

obiectiv

Salariu: 2.000,00 USD / luna

Beneficii: telefon laptop masina bonuri de masa

Tip job: Full time

Departament: Inginerie

Oras de lucru: Pitesti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

22.08.2005 - prezent

Departament: auto / echipamente

Titlu Job: inginer automatist

Responsabilitati:

- Participa la avnt proiecte, analiza ofertelor furnizorilor, valideaza ofertele tehnice .
- Elaboreaza PMP automatizari electronica pentru noile mijloace de productie.
- Asista celulele de mentenanta de linie la o pana complexa sau la modificarea unei instalatii.
- Asigura asistenta tehnica pentru interventiile executate cu firme din exterior.
- Initializeaza si pune la zi referentialul tehnic.
- Propune planuri de actiune in vederea cresterii performantelor mijloacelor de productie.
- Furnizeaza informatii pentru fiabilizarea echipamentelor in timpul reviziilor generale.
- Asigura continuitatea pe termen scurt, si evolutia pe termen lung, a tehnologiilor asociate domeniului sau de activitate si a produselor specifice. Acest lucru se face in stransa colaborare cu furnizorii de mijloace.
- Actualizeaza documentatia tehnica , ca urmare a modificarilor mijloacelor si instalatiilor.
- Asigura si salveaza pe suport informatic programele NC si PLC, a schemelor electrice, cu ajutorul aplicatiei BDN.
- Participa la schimburile tehnice in cadrul Cluburilor de meserii Renault.

-Asigura mentenanta curativa, corectiva si preventiva de nivel 4.
-Participa la formarea personalului din Fabricatie, Mentenanta, Inginerie proces, pentru utilizarea mijloacelor, instalatiilor, echipamentelor , produselor software-lui specific.

Realizari:

Am contribuit la realizarea unui proiect de mare amploare de la stadiul de avant proiect pana la acordul de fabricatie.

studii

Facultati:

- Liceul de Chimie Piteşti-profil laborant- promoţia 2000;

- FACULTATEA de Electronică şi Electromecanică;

- specializarea Electromecanică - Inginer Diplomat- promoţia 2005.
Media absolvirii licenţei 10 (zece) ;

- Absolvirea modulului pedagogic- 2005

- MASTER:
-Sisteme electromecanice acţionate de calculator (2ani)– 2007

Facultati in straiatate

Nenumarate deplasari in Germania, Franta, Italia, Spania in cadrul serviciului (proiectului).

Premii

- Cursul de informatică şi calculatoare n perioada 01.09.2003-30.09.2003;

- Cursuri de Power Point 19.06.06-23.06.06

- Cursuri Word –Excel 06.03.06-17.03.06

- Formare SIEMENS CNC 840D

- Formare SIEMENS API

- Formare Comanda Numerica FANUC in Franta (2 saptamani)

- Formare Fondamentaux l’electrotechnique
-Schnaider 4 zile Bucuresti iunie 2010

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles