Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 25.11.1982

obiectiv

Un mediu competitiv, bine organizat format din profesionisti unde sa imi pot aplica cunostintele si aptitudinile, unde voi putea sa imi continui dezvoltarea profesionala.

Beneficii: -

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate, Banci, Audit / Consultanta

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

15.12.2006 - prezent

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: economist

Responsabilitati:

ECONOMIST

Inregistrarea, verificarea si contarea documentelor primare in registru casa si a extraselor in registrul de banca;
* Inregistrarea si contarea facturilor de achizitie si vanzare, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum si a avizelor de expeditie (program EMSYS);
* Intocmirea si verificarea rapoartelor contabile (RJ, RV, RC)
* Intocmirea si verificarea rapoartelor de analiza pe tipuri de cheltuieli, centre de cost si/sau persoana;
* Intocmirea documentatiei pentru banca si alte organisme financiare, fiscale etc.
* Obtinerea certificatelor fiscale, avizelor si a altor documente financiar-contabile;
* Intocmirea situatiilor de plata pentru furnizori si ordonantare la plata;
* Gestionarea procesului de inventariere anuala si valorificarea listelor de inventariere, precum si verificarea lunara a fiselor de magazie;
* Evidenta imobilizarilor corporale, necorporale si a obiectelor de inventar,
* Participare la intocmirea declaratiilor si deconturilor fiscale lunare si anuale (TVA, D100, D300, D390, D394 );
* Verificarea lunara a componentei soldurilor din balanta de verificare, identificarea si propunerea spre corectare a erorile.

Realizari:

Indeplinirea pe o perioada lunga de timp a obligatiilor ce revin unui Sef Serviciu Financiar Contabil.

studii

Facultati:

* Liceul Vladimir Streinu,Orasul Gaesti (1998-2002)
* Academia de Studii Economice,Bucuresti,Facultatea de Economie Generala(2002-2006);
* Academia de Studii Economice, Bucuresti
Masterat : Studii Economice Europene
2006-2008

Activitati extracurriculare

Adaptarea foarte rapid la un nou mod de lucru(in echipa sau individual);
Seriozitate,Punctualitate
Constiinciozitate
Dorinta de a cunoaste lucruri noi si de perfectionare in domeniul in care imi desfasor activitatea.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles