Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 29.10.1981

Permis conducere:  Cat.A,B,C,D,E, Data obtinerii:10.03.2005

Stagiu militar: nu

obiectiv

Dezvoltarea unei cariere in domeniul : financiar-bancar, management, audit intern, marketing, Lucrul intr-un mediu dinamic, profesionist, care sa imi permita utilizarea si dezvoltarea cunostintelor economice Utilizarea acestor cunostinte in avantajul companiei in scopul dezvoltarii afacerilor acesteia Punerea in practica a aptitudinilor si a cunostintelor mele in scopul atingerii obiectivelor pe care si le propune compania Locul de munca sa reprezinte o continua provocare si sa imi ofere posibilitatea aplicarii de idei si metode noi de rezolvare a problemelor Acumularea de cunoştinţe care să-mi permită o mai bună valorificare a potenţialului meu şi al colaboratorilor

Tip job: Part time, Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Oras de lucru: Suceava

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.03.2007 - prezent

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: economist

Responsabilitati:

 inregisrarea notelor contabile: facturi achizitii, facturi vanzari, state de plata
 tinerea registerlor de casa
 tinerea registerlor de banca
 verificarea jurnalelor de vanzari
 verificarea jurnalelor de achizitii
 realizarea declaratiilor salariatilor
 decontul de TVA
 balanta de verificare
 bilant
 am asigurat îndeplinirea obligatiilor societatii catre bugetul de stat, unitati bancare, furnizori etc.;
 am organizat contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inregistrarilor;
 am asigurat întocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari;
 am răspuns de îndeplinirea atributiilor ce revin biroului financiar-contabil;
 am exercitat controlul financiar preventiv;
 am stabilit delegarile de atributii pentru activitatea financiar-contabila;
 am asigurat identificarea la timp a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si am luat masurile cu caracter preventiv pentru asigurarea bunului mers a activitatii economico-financiare;
 am organizat analiza periodica a utilizarii mijloacelor circulante si am propus, impreuna cu sefii compartimentelor de resort, masuri pentru readucerea in circuitul economic a stocurilor disponibile, precum si pentru prevenirea unor imobilizari de fonduri;
 am analizat si propus masuri pentru cresterea rentabilitatii;

studii

Facultati:

2005-2007 Universitatea “ Ştefan cel Mare”, Facultatea de Ştiinţe Economice şi Administraţie Publică, Masterat : Managementul Firmelor de Comerţ Turism şi Servicii
2001-2005 Universitatea “ Ştefan cel Mare”, Facultatea de Ştiinţe Economice şi Administraţie Publică, specializarea Contabilitate şi Informatică de Gestiune

Activitati extracurriculare

abilităţi de comunicare, entuziasm, abilităţi practice şi organizatorice
deţin permis de conducere categoriile A, BE, CE, DE din anul 2005
capacitatea de a lucra în echipă şi în condiţii de stres
confidenţialitate, loialitate, solicitudine, promtitudine, diplomaţie şi autocontrol
caracter dinamic, responsabil, bun management al timpului, flexibilitate, conştiinciozitate

Premii

în timpul facultăţii am obţinut bursă de studiu
1999 - locul II la faza pe judeţ a Olimpiadei de Geografie, Biochimie şi Fizică
ATETAT DE OPERATOR LABORANT IN INDUSTRI ALIMENTARA
PERMIS AUTO CATEGORIILE: A,BE,CE,DE, DIN 03/2005
CURS DE PREGATIRE A PERSONALULUI DIDACTIC IN CADRUL UNIVERSITATII STEFAN CEL MARE, SUCEAVA, CU DREPT DE PREDARE IN LICEE

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

franceză(avansat,avansat,avansat)

italiană(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles