Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la [email protected], alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 24.08.1987

Permis conducere:  Cat.A, B,

obiectiv

PUNCTE FORTE: - Consultanta juridica; - Management de contract; - Specializare contracte tip FIDIC; - Abilitati eficiente de comunicare scris si oral; - Intelegerea cerintelor contractuale si juridice; - Abilitati interpersonale; - Posibilitatea de a lucra pe mai multe proiecte concomitent; - Abilitatea de a stabili si pastra bune relatii in cadrul profesional; - Capacitate de a lucra cu termene limita stranse, standarde stricte de redactare si cerinte riguroase impuse de client; - Fluenta in Limba Engleza, comunicare si scris; - Cunostinte avansate de Word, Excel, PowerPoint; - Pasiune pentru domeniul juridic, traduceri si IT; - Capacitate de adaptare la un mediu de lucru alert; - Profesionalism si mult simt de raspundere; - O buna capacitate de concentrare si atentie la detalii; - Fire comunicativa si dorinta continua de perfectionare.

Salariu: 7.000,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Juridic, Traduceri, Management

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.02.2013 - prezent

Departament: juridic

Titlu Job: consilier juridic (construction lawyer)

Responsabilitati:

- Analizarea situatiei proiectului prin intermediul documentelor puse la dispozitie si pregatirea posibilei actiuni de intreprins, juridic si contractual;
- Redactarea documentelor necesare pentru CAD, Instanta si Arbitraj;
- Redactarea rapoartelor de diligenta;
- Identificarea potentialelor revendicari si dispute prin intermediul documentelor;
- A oferi suport clientului in vederea transmiterii documentatiei necesare dupa revendicarile transmise;
- Asigurarea clientului cu suport din punct de vedere juridic si contractual, ca de asemenea, interpretarea clauzelor contractuale;
- Realizarea/revizuirea documentelor contractuale si juridice necesare;
- Monitorizare a analizei de risc.

Experienta proiecte:

- Lucrari executie proiect Modernizare infrastructura rutiera Piata Sudului (fara achizitie si montaj escalatoare si lifturi);
- Lucrari de reabilitare DN66 (E79), Rovinari - Bumbesti, km 48+900 - km 93+500;
- Lucrari de executie Lugoj Bypass;
- Reabilitarea si modernizarea sistemului de drumuri DJ 107 and DJ 107D Alba-Mures;
- Lucrari de proiectare si executie DN18 Baia Mare-Iacobeni;
- Lucrari de executie a infrastructurii de drum si pod pentru acces catre podul peste Dunare de la Calafat-Vidin;
- Lucrari de proiectare si executie Constanta Bypass EBRD Loan no. 3331;
- Lucrari de proiectare si executie ale reabilitarii drumului VI Programme - Lot C DN 1C Dej - Baia Mare, km 61+500 - km 147+990;
- Proiectul de dublare a Drumului Bid-Bid Sur (Section 1) Package 1A (Oman);
- Nikki Resort Ancillary Building Package (Pearl, Doha - State of Qatar).

01.10.2012 - 28.02.2013

Titlu Job: consilier juridic

studii

Facultati:

2006 - 2010 Facultate: Drept la Universitatea Spiru Haret din Bucuresti.
2002 - 2006 Liceu / Școală profesională: Filologie - Bilingv Franceza la Jean Monnet din Bucuresti.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles