Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la [email protected], alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 11.08.1962

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:01.07.1985

obiectiv

Implicarea in proiecte interesante,depasirea rutinei inerente de zi cu zi.

Beneficii: _

Tip job: Part time, Full time

Departament: Vanzari, Farmacie, Transport / Distributie

Oras de lucru: Iasi

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.06.2000 - 19.06.2009

Departament: farmacie

Titlu Job: asistent principal farmacist

Responsabilitati:

-eliberarea prescriptiilor medicale compensate,gratuite si eliberate fara procent de compensare
-acordare permanenta de recomandari scrise si verbale privind utilizarea medicamentelor
-preocupare pentru fidelizarea clientilor
-raspunde de calitatea,corectitudinea si legalitatea operatiunilor efectuate
-realizarea unui necesar de produse pentru a nu exista goluri in procesul de vanzare
-verificarea stocurilor si a termenelor de valabilitate
-procesarea comenzilor la depozit
-receptia produselor sosite pe baza facturii
-introducerea facturilor in programul informatic al farmaciei
-taxarea si centralizarea retetelor pentru a fi duse la casa de sanatate Bacau
-efectuarea de lucrari scriptice de gestiune cantitativ-valorica zilnic,operarea acestora periodic in Raportul de Gestiune.

Realizari:

Aportul personal in deschiderea unor 2 noi puncte de lucru in comunele Palanca si Barsanesti si gestionarea acestora.

01.08.1980 - 01.06.2000

Titlu Job: asistent farmacie

-eliberarea de medicamente,preparate megistrale si materiale tehnico-sanitare pe baza condicilor de prescriptii medicale
-taxarea si centralizarea condicilor,ca document contabil justificativ
-comunicarea permanenta cu sefii de sectii
-preparerea si etichetarea elaboratelor si magistralelor sub supravegherea farmacistului
-inventarierea periodica si efectuarea lucrarilor de gestiune

Realizari:

-sustinerea examenului de principal

studii

Activitati extracurriculare

Aptitudini de comunicare si de punere in practica a cunostintelor,capacitate de a gasi solutii si a lua decizii,abilitate de a lucra cu pacientii si de ai indruma corespunzator,asumarea raspunderii pentru deciziile luate,lucrul cu numerele si bugetul.
Abilitate practica in lucrul cu computerul,fler pentru marketing,buna orientare cu privire la teluri,flexibilitate.

Premii

Cursuri organizate periodic de Ordinul Asistentilor Medicali din Romania.
Atestat in contabilitate primara 1993
Instruire profesionala:"Tehnici de customer care in unitatile farmaceutice" 2002

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles