Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la [email protected], alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 03.07.1965

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:10.04.1991

obiectiv

Asistent medical de farmacie Contabilitate primara Secretara-dactilografa

Salariu: nespecificat

Beneficii: Posibilitatea de crestere si dezvoltare profesionala; Mediu de lucru placut; Pachet salarial atractiv

Tip job: Full time

Departament: Chimie / Biochimie

Oras de lucru: Alba Iulia, Sebes, Cugir

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: 16.03.2012

experienta profesionala

01.09.2008 - 31.03.2011

Departament: farmacie

Titlu Job: asistent medical de farmacie

Responsabilitati:

-fiind practicant, verificam facturile ce insoteau medicamentele livrate de distribuitori, receptionam medicamentele, puneam pretul pe cutiile de medicamente, asezam medicamentele in depozit si in oficina pe rafturi in ordinea termenului de expirare; asistam la completarea retetelor, pregateam medicamentele si treceam modul de administrare pe cutii/plicuri conform recomandarilor facute de medic in reteta; vindeam OTC-uri; consiliam pacientii cu privire la produsele farmaceutice, modul de utilizare a medicamentelor, riscuri, interactiuni; verificam si controlam stocurile farmaciei

Identificarea nevoilor pacientilor, recomandarea si eliberarea de produse farmaceutice, parafarmaceutice;
am avut grija sa duc in oficina spre vanzare a medicamentelor in ordinea termenului de expirare
astfel s-au evitat pierderi din partea farmaciei, iar clientii au beneficiat de medicamente in timp util

d-na Luca Ileana, farmacist, tel. nr. 0748-135242 ;

d-na Stanciu Elisabeta, Farmacist primar

- experienta in domeniul farmaceutic -in framacia cu circuit deschis si in farmacia cu circuit inchis

- secretara-dactilografa in transporturi internationale: intocmeam foi de parcurs, calculam km parcursi, verificam si citeam diagramele tahograf, calculam consumul de motorina, intocmeam facturile pentru transporturile efectuate intern si international

- gestionara - depozit en-gros: receptinam marfa, intocmeam note de intrare/receptie a marfii primite in depozit, intocmeam avize de insotire a marfii, facturam apoi marfa distribuita, efectuam stocul de marfa la zi

- laboranta - chimie anorganica, fabrica de mobila: faceam determinari fizico-chimice ale lacurilor, vopselelor, diluantilor, adezivilor ce se foloseau in industria mobilei, etc.

studii

Facultati:

2008 - 2011 Colegiu / Studii postliceale: Asistent Medical de Farmacie la Scoala Romana de Afaceri din Alba Iulia.

Premii

sora de Cruce Rosie (diploma)

Ajutor Analist Programator (diploma)

participare cu lucrarea "AROMATERAPIA - RAMURA A FITOTERAPIEI" la simpozionul romanesc cu tema "Farmacia romaneasca intre clasic si modern" (diploma)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles